2. Други спортове
  3. ”Цар Симеон” с нови две шампионски титли

”Цар Симеон” с нови две шампионски титли

Клубът взе още вицешампионски трофей и трето място на държавния лично-отборен многоетапен шампионат на шосе в Добрич

Пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898”  спечели две нови шампионски титли, вицешампионска и един бронзов медал, от държавния лично-отборен многоетапен шампионат на шосе, който се проведе в Добрич. С 4-те си престижни медала пловдивските бегачи отново блеснаха сред останалите велоцентрове и оправдаха напълно високите си амбиции, с които тръгнаха за поредното си важно състезание.

Този път в герой за „царския” тим се превърна юношеският национал Селяхтин Шакир, който наскоро дебютира и в мъжкото колоездене. В Добрич Шаки стана национален шампион на България, като изпревари с малко своя съотборик от „Цар Симеон 1898”  и също юношески национал - Нако Георгиев, който пък стана държавен вицешампион – индивидуално и грабна сребърния медал.

Шакир стана първи в общия старт – индивидуално, а после и в крайното генерално класиране. Решаващ за крайната победа на 17-годишния пловдивчанин беше именно общият старт на 90 км, който бе в ІІІ етап от многоетапното състезание.

Преди това, в предишните два етапа и след след дисциплината индивидуално бягане по часовник на 20 km, той бе 5-ти, на 17 стотни след втория –Нако Георгиев от „Цар Симеон 1898”. В общия старт обаче Селяхтин бе повече от убедителен по трасето от Добрич - кв. Рилци – с. Карапелит – с. Хитово –  с. Крушари – с. Овчарово - с. Паскалево – с финал в центъра на Добрич. Той не само навакса изоставането си след първите два етапа, но и изпревари съотборника си в „Цар Симеон 1898”  - Нако Георгиев.  Така Шакир стана безапелационно шампион на България за многоетапни състезания, и заслужено се окичи със златния медал.

Втори с вицешампионската титла остана другият „царист” -  Нако Георгиев, който съвсем наскоро спечели шампионска титла от републиканското лично първенство на шосе за старша възраст в Сливен в дисциплината индивидуално бягане по часовник.
След първото и второто място в индивидуалната надпревара, в крайното отборно подреждане, младият тим на „Цар Симеон 1898” закономерно  стана шампион на страната.

С много оспорвани битки по трасето преминаха и стартовете от държавния лично-отборен шампионат – многоетапни при мъжете. В индивидуалната надпревара шампион стана несебърецът Спас Гюров, който изпревари в общия старт Мартин Грашев, също от „Несебър”.

Отборно тимът на  „Цар Симеон 1898” остана трети с бронзовите медали, след отборите на „Несебър” и КК „Бургас”.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България