2. Други спортове
  3. "Цар Симеон" се пуска с шестима бегачи на класик тура в Сърбия

"Цар Симеон" се пуска с шестима бегачи на класик тура в Сърбия

С шестима свои състезатели ще участва пловдивският колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" в силния международен колоездачен тур на шосе "Класик Белград-Чачак" , който стартира довечера.

За сръбската столица заминаха капитанът и лидер на тима Пламен Димов, младежките национали Светослав Недев и Любомир Николов, както и  новопривлечените трима елитни сръбски колоездачи от „Железничар” (Ниш) - Драган Спасич, Джордже
Стеванович и Марко Данилович.

Първите трима са от вчера вБелград, където вече ги чакаше триото сръбски колоездачи.
Драган Спасич, Джордже Стеванович и Марко Данилович бяха привлечени на пожар за новия спортно-състезатгелен сезон в отбора на „Цар Симеон 1898”, поради невъзможността на четирима от доскорошните титуляри на пловдивчани в момента да се състезават активно. Националът Борислав Иванов лекува сериозна хронична контузия в бедрото, Дамян Филипов в момента е по лични причини в Малта, а световният шампион на писта Радослав Константинов се е завърнал при семейството в САЩ. Николай Бояджиев пък е помолил ръководството да не тренира активно известно време, заради личен мотив.

Турът "Класик Белград-Чачак" стартира довечера в сръбската столица и ще финишира в неделя в град Чачак. Маршрутът включва 2 специални етапа, като в първия състезателен ден колоната ще измине 180 километра с няколко планински изкачвания. В тях са предвидени премии за активност и за катерачи. Вторият етап е с общ старт на 150 километра, също с няколко премии за катерачи и за активност.

"Класик Белград-Чачак" е както за индивидуално, така и за отборно класиране. Участващите отбори трябва да бъдат съставени минимум от 4 бегачи.

По предварителни заявки надпреварата ще събере състезатели от България, Сърбия, Хърватска, Словения, Гърция, Австрия и Унгария.

Това състезание по принцип е успешно за „Цар Симеон 1898”. По-миналата година пловдивският велотим спечели убедително първото място генералното класиране – отборно на класик тура - „Класик Белград-Чачак” в конкуренцията на елитни отбори от Словения, Чехия, Хърватска, Сърбия, Унгария и Австрия.  В първи ъсъстезателен ден състезаващият се тогава за „Цар Симеон 1898” сърбин Александър Дукич стана трети като голяма заслуга за успеха на Алекс обаче имаха съотборниците му Пламен Димов и Драган Спасич. Победител стана бившият световен шампион Иван Стевич от „Партизан”/Белград/.

Във втория състезателен тур друг бегач на пловдивския тим - Игор Пайович, изпусна за малко първото място и се остана втори, след словенеца Митя Данкулович от тима на „Оборика”. В предишното издание на този тур пък първото място изкова пак словенец- Митя Мандрил от тима на "Перутина", следван на 9 секунди от словака Марош Ковач от "Дукла-Мерида"(Тренчин).

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година