2. Други спортове
  3. „Цар Симеон” се върна с титла в общия старт и 3-то място в критериума на купа "Добрич- Херман-Албена"

С шампионска титла в общия старт и с трето място в критериума се завърна пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” от участието си в надпреварата за купа "Добрич- Херман-Албена", пореден старт от новия спортно-състезателен сезон по колоездене. Състезанието се проведе през уикенда и бе включено в календара на Българския колоездачен съюз.

Стартовете в Добрич бяха за юноши младша и юноши старша възраст, без мъже и събраха най-добрите млади наши колоездачи от всички колоездачни центрове в България.

В първия състезателен ден „Цар Симеон 1898” извоюва 3-то място в критериума при юношите младша възраст. Спечели го младата надежда Селяхтин Шакир, който се представи най-добре от своите съотборници и стана трети.

Критериумът в тази възрастова група бе по 36-километрово трасе, на 18 обиколки по 2 км със спринт на всяка 3-та обиколка, като точкуването бе както следва – с 5, 3, 2, 1 точки.  Това бе пореден добър успех за Шакир, който в първото състезание за сезона при юношите младша възраст - в критериума за купа „Павел баня”, той се нареди на второ място.

Прев втория състезателен ден „Цар Симеон 1898” се поздрави с още по-голям успех. При старшата възраст Любомир Добромиров, в жескота конкуренция, спечели шампионската титла в общия старт на 70 километра и заслужено се качи първи на почетната стълбичка на победителите.