2. Други спортове
  3. „Цар Симеон” спечели нова шампионска титла на критериум

„Цар Симеон” спечели нова шампионска титла на критериум

Георги Кехайов завърши първи на купа „Пазарджик”

Нова шампионска титла спечели пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” по време в тура за купа „Пазарджик”, трети старт от новия спортно-състезателен сезон по колоездене на шосе.

Георги Кехайов отново показа страхотна спортна форма и стана убедително първи в критериума при юношите младша възраст. Това бе трети пореден голям успех на 16-годишния пловдивчанин, след титлите му в купа „Георги Коев” на старта на новия сезон и надпреварата за купата на Свиленград, преди седмица.

Сега на критериума в Пазарджик, Кехайов отново бе над всички и заслужено вдигна купата. Той приложи отлична тактика по 42-километровото трасе /32 обиколки, по 1,3 км. всяка/ по улиците на Пазарджик и околността, като през по-голямата част от маршрута бе водач. Жоро изпревари убедително втория - Петър Байчев от тима на сливенския „Сините камъни” и  Иван Кръстев от „Лястовица” – Казанлък.  Четвърти остана съотборникът на Кехайов от „Цар Симеон 1898” - Николай Генов, който също се представи на много добро ниво. Пловдивският талант постигна същия резултат като този на Байчев и Кръстев, но по показателите при точкуването остана четвърти.
Надпреварата в Пазарджик бе от календара на Българския колоездачен съюз.

Стартовете бяха само за момчета и юноши, без мъже. Този старт събра най-добрите млади наши колоездачи от всички колоездачни центрове в България.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година