2. Други спортове
  3. „Цар Симеон” стана отборен шампион на България по колоездене на шосе за юноши

„Цар Симеон” стана отборен шампион на България по колоездене на шосе за юноши

Поредният си голям успех „царският” тим изкова, след като и в двата състезателни дни на отборния юношески шампионат класираше свои представители в призовата тройка и поне по двама в челната шестица

Шампионска титла на България спечели пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898” от държавното отборно първенство по колоездене на шосе за юноши младша възраст, което се проведе в Гоце Делчев. Поредният си голям успех „царският” тим изкова, след като и в двата състезателни дни на отборния юношески шампионат класираше свои представители в призовата тройка и поне по двама в челната шестица.

Вицешампионската титла за „Цар Симеон 1898” донесоха младите пловдивски надежди Георги Кехайов, Иван Алберт Ажи, Николай Генов и Андриян Беев. Младите колоездачи от Пловдив тръгнаха за южния балкански град с големи амбиции за медали и на 100 процента преизпълниха целите си. Надпреварата включваше две дисциплини - индивидуално бягане по часовник  и общ старт. За крайното отборно класиране бяха валидни резултатите от двете дисциплини.

В първия състезателен ден - в „часовника”  на 10 километра, тимът на „Цар Симеон 1898”  се класира на стратегическото второ място, след отбора на основния си конкурент за титлата – КК „Бургас”.

Във втория етап  - в общия старт на 80 километра, пловдивските бегачи се показаха като голям и сплотен отбор и с отлична тактика пласираха трима свои представители в шестицата, като „царистът” Георги Кехайов финишира убедително първи.
Кехайов откъсна чувствително основната група още по средата на трасето, отделно пловдивчанинът финишира на повече от 3 минути разлика от втория – представителя на „Хемус” - Троян Михаил Михайлов.  Трети и пети са също колоездачи  на „Цар Симеон 1898” – Иван Алберт Ажи и Николай Генов.

През миналата година Кехайов отново стана шампион на България, но в общия старт на държавното индивидуално първенство при младша възраст. Генов пък спечели шампионска и вицешампионска титла от държавното лично първенство, но при момчетата. Ники взе сребро в индивидуалното бягане по часовник, но после извоюва златния медал в общия старт на 45 километра.

С този голям успех в Гоце Делчев, „Цар Симеон 1898 отново доказва на практика, че въпреки финансовата криза във всички сфери в страната, е водещ клубът в България и продължава да работи на високо ниво като произвежда качествени свои юноши, рожба на силната му школа. Състезанието в южния балкански град бе от календара на Българския колоездачен съюз и събра най-добрите млади наши бегачи от всички колоездачни центрове в България.

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година