2. Други спортове
  3. Украинка завоюва бронзов медал с български велосипед "Драг"

Украинка завоюва бронзов медал с български велосипед "Драг"

Украинката Леся Калитовска, която се състезава с българския велосипед „Драг”, спечели бронзов медал в индивидуалното преследване на 3000 метра в кръга за Световната купа на писта в Мелбърн.

Украинката Леся Калитовска, която се състезава с българския велосипед „Драг”, спечели бронзов медал в индивидуалното преследване на 3000 метра в кръга за Световната купа на писта в Мелбърн.

Първа е 34-годишната северноирландка Уенди Хувенагел с време 3:33.771 мин., втора е Алисън Шенкс /Нова Зеландия/ с 3:34.133, а 22-годишната украинка остана само на 4 секунди от среброто - 3:38, 047.

И други националки на Украйна, които карат български велосипеди „Драг”, се представиха добре: Ирина Шпилова и Анна Нагирна се класираха съответно на 5-о и 13-о място в дисциплината „скрач”, Любов Шулика е 9-а в спринта, на „издръжливост по точки” Нагирна е 16-а, а триото Светлана Галюк, Леся Калитовска и Ирина Шпилова, се класира на 4-о място в квалификациите на отборното преследване на 3000 метра.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"