2. Други спортове
  3. Валентина Георгиева седма на прескок в Баку

Валентина Георгиева седма на прескок в Баку

Победителка е 46-годишната Оксана Чусовитина от Узбекистан

Валентина Георгиева се класира на седмо място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика за мъже и жени в Баку (Азербайджан). Българката, която влезе във финала с първа оценка в квалификациите, получи 12.633 точки. За първия си прескок на финала тя беше оценена с 12.166 точки, а за втория с 13.100.

Победителка стана легендарната Оксана Чусовитина от Узбекистан. 46-годишната гимнастичка, която е участвала на рекордните осем олимпийски игри, има средна оценка от 13.266 точки (13.333 и 13.200).

Това е пореден медал в последните месец за Чусовитина, която стана първа на Световната купа в Доха (Катар) и втора в Кайро (Египет).

През октомври миналата година тя реши да остане в спорта, за да участва в Азиатския игри 2022.

В квалификациите вчера Валентина Георгиева остана на 28-о място на греда, а на земя не участва заради лека травма на глезена.

При мъжете Теодор Трифонов игра в пресявките на кон с гривни и висилка, където зае съответно 44-а позиция с 9.333 точки и 23-а с 11.233 точки.

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"