2. Други спортове
  3. Вангелина Драганова спечели два златни медала на турнир в Солун

Вангелина Драганова спечели два златни медала на турнир в Солун

Българката отнесе конкуренцията на 50 и 200 метра бруст, на 100 взе сребро

Вангелина Драганова спечели два златни медала на плувния турнир "Македония" в Солун (Гърция). На 50 метра бруст тя финишира с време 33,95 секунди, а на 200 метра бруст спря хронометрите на 2:38,65 минути. Драганова спечели сребро на 100 метра бруст с 1:13,48 минути.

Петя Димова стана първа на 100 метра бътерфлай с 1:07,29 минути, а на 200 метра свободен стил завърши трета с 2.11.19 минути.

В същото време българските състезатели по плуване завършиха 6-ти в отборното класиране на Балканидата в 50-метров басейн за юноши и девойки в Крушевац (Сърбия). Националите спечелиха пет медала - два златни, един сребърен и два бронзови.

Отборен шампион е Гърция с 427 точки, следван от отборите на Румъния и Турция.

"Много съм доволен от всички състезатели, защото повечето от тях подобриха личните си постижения. Именно на тях ще разчитаме за следващите олимпийски игри в Рио де Жанейро през 2016 година", заяви главният мениджър на отбора Георги Дангалаков.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година