2. Други спортове
  3. Въпреки контузията Неделчева ще участва в Откритото първенство на Франция

Въпреки контузията Неделчева ще участва в Откритото първенство на Франция

Най-добрата българска бадминтонистка Петя Неделчева ще участва в Откритото първенство по бадминтон на Франция в Париж през следващата седмица.

Най-добрата българска бадминтонистка Петя Неделчева ще участва в Откритото първенство по бадминтон на Франция в Париж през следващата седмица.

Заради силни болки в ръката Неделчева отпадна снощи на четвъртфиналите на сингъл и на двойки жени на турнира от Суперсериите в датския град Одензе с награден фонд 200 хиляди долара.

На сингъл българката, която е номер 6 в схемата, отстъпи на китайката с холандски паспорт Цзе Яо с 0:2 (12:21, 8:21) гейма за 31 минути. Възпитаничката на Орлин Цветанов направи много непредизвикани грешки.

На двойки Неделчева и Анастасия Руских (Русия) загубиха в оспорван мач с 1:2 (16:21, 21:19, 8:21) гейма за 57 минути игра от Дан Чжан и Чжъбо Чжан (Макао).

Неделчева играе в тези турнири, въпреки травмата на ръката, за да запази предните си позиции в световната ранглиста.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"