2. Други спортове
  3. Васил Господинов остана 4-и до 105 килограма на европейското по вдигане на тежести

Българският щангист Васил Господинов се класира на 4-то място в група "Б" в категория до 105 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести, което се провежда в Тирана.

Васил Господинов завърши с 355 килограма в двубоя /160 килограма в изхвърлянето и 195 килограма в изтласкването/.

Васил Господинов започна със 160 килограма в изхвърлянето, но първият му опит бе неуспешен. Във втория си опит Господинов изхвърли 160-те килограма, а при третия си опит на 165 килограма на успя, информира БТА.

В изтласкването Васил Господинов започна със 195 килограма, но не успя при първия си опит. Във втория опит българският щангист покори щангата с тежест 195 килограма, а третият му опит на 201 килограма бе неуспешен.

Победител в група "Б" в категория до 105 килограма стана Алех Лобан /Беларус/ с резултат 380 килограма в двубоя /170 и 210 килограма съответно в двете движения/.

Състезанията в група "А" в категория до 105 килограма за мъже са тази вечер, като в днешния предпоследен ден ще бъдат излъчени шампионите в три категории: две за мъже - до 94 и до 105 килограма, и една за жени - до 75 килограма.

Утре европейското първенство по вдигане на тежести завършва с последните две категории - над 75 килограма за жени и над 105 килограма за мъже.

Васил Господинов бе последният български участник на европейското първенство по вдигане на тежести в албанската столица.

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София