2. Други спортове
  3. Във Варна: Българин на крачка от медала на Световната купа

Във Варна: Българин на крачка от медала на Световната купа

Йордан Александров се класира четвърти на финала на успоредка

Йордан Александров се класира четвърти на финала на успоредка с оценка от 13.900 точки на Световната купа по спортна гимнастика, която завърши днес във Варна.

Валентина Георгиева остана шеста на земя с 12.600 точки, а Теодор Трифонов е осми на прескок с 13.225 точки.

Вчера България Трифонов спечели бронзов медал на земя при мъжете, а Валентина Георгиева зае седмо място на прескок.

"Доволен съм. Мисля, че изиграх по-добро съчетание от първия ден. За мен това е най-важното, да поправя грешките от квалификациите. Това че не взех медал за мен не е толкова важно, просто искам да надграждам това съчетание и на следващите състезания да има по-добри резултати. Отскокът направи разликата от четвърто до трето място, аз направих крачка назад, но другото беше по-чисто и съм доволен. Това е успешна Световна купа за мен специално, защото аз имах за цел да попадна на един финал и успех да го направя. За мен това е успех, все пак ми е първо състезание за 2022 година", каза Йордан Александров след състезанието.

Шампион на прескок стана Габриел Буртанети (Румъния) с 14.400 точки, следван от Тейлър Бъркхард (САЩ) с 14.300 и Къртни Тълч (Великобритания) с 14.250 точки.

На успоредка златото взе Мариос Георгиу (Кипър) с 14.850 точки, втори е Дилан Хиралдо (Колумбия) с 14.150 точки, а трети Марсел Нгуен (Германия) със същата оценка, но по-малка стойност за изпълнение.

При жените на греда триумфира Ана дерек (Хърватия) с 13.300 точки. Втора и трета са съответно Маиса Кусико (Финландия) с 13.000 и Алине Фрийс (Франция) с 12.450.

На земя първа е Алине Фрийс с 13.000 точки, която вчера взе златото на прескок и на смесена успоредка.

Втора завърши Грета Майер (Унгария) с 12.950 точки, а трета е Анна Дерек (Хърватия) с 12.900 точки.

На висилка при мъжете златото спечели Мариос Георгиу (Кипър) с 14.350 точки.

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков