2. Други спортове
  3. Виктория Бобева най-технична на „П.Сираков-Ив.Илиев”

Виктория Бобева най-технична на „П.Сираков-Ив.Илиев”

Виктория Бобева бе обявена за най-технична състезателка на турнира „Петко Сираков – Иван Илиев” в столичната зала „Универсиада”.

Бронзовата медалистка от Евро 2014 за жени стана първа в кат. до 60 кг след две категорични победи. Тя водеше 3:2 срещу рускинята Елизавета Сорокина, а след това хвърли съперничката си на туш. После Бобева тушира и Коралине Ловик (Норвегия).

Още три медала спечелиха националките ни в последния ден на състезанието. Мария Маринска, бронзова медалистка от Евро 2014 за кадетки, се окичи със сребро, а Фатме Мандева взе бронза в кат. до 44 кг. Със сребро си тръгна и София Георгиева (63 кг).

Призът за най-добра чуждестранна състезателка получи Грейс Бюлен (Норвегия), която триумфира в кат. до 58 кг.

Състезанието е за юноши и девойки до 23 г., а в края на месеца в Полша предстои първото европейско първенство за тази възраст.

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024