2. Други спортове
  3. Владимир Дубов спечели златния пояс "Дан Колов", Даниел Александров взе "Никола Петров"

Отново за номер 1 при жените бе избрана Станка Златева

Световният и европейски вицешампион за 2013 година Владимир Дубов стана носител на златния пояс "Дан Колов", а Даниел Александров - на "Никола Петров", на турнира по свободна и класическа борба в столичната зала "Христо Ботев". Двамата бяха безапелационни в своите категории и триумфираха със златото. Дубов в кат. до 57 кг на свободния стил, а Александров в кат. до 80 кг на класическия стил.

Отново за номер 1 при жените бе избрана Станка Златева. Шесткратната световна шампионка триумфира в кат. до 75 кг. За най-добри чуждестранни състезатели бяха обявени Иван Гуйдя (Румъния), брат на бившия български национал Анатолий Гуйдя, който стана победител в кат. до 61 кг на свободния стил. При класиците купата за най-добър състезател получи Арсен Джулфалакян (Армения, 75 кг), а при жените Джени Френсон (Швеция, 69 кг). И двамата са световни шампиони.

В последния ден на турнира "Дан Колов - Никола Петров" националите ни спечелиха още 4 титли. В свободния стил при 65-килограмовите Борислав Новачков надви Николай Куртев с 5:0, Мирослав Киров (70 кг) тушира Ленард Викел (Германия), а Драгомир Стойчев се справи със Сергей Габриел (Германия) с 5:2. В класическия стил Константин Стас се пребори за златото срещу Хасан Ибрахим (Египет) с 9:1. Националите ни взеха още 3 медала. При жените Елина Васева се окичи със сребро в кат. до 63 кг, Георги Златов взе бронз в кат. до 70 кг на свободния стил, както Христо Маринов (85 кг) при класиците. Пети останаха София Георгиева (63 кг) и Дейвид Димитров (66 кг, св. стил).

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024