2. Други спортове
  3. Врачанските автомоделисти спечелиха четири медала

Врачанските автомоделисти спечелиха четири медала

42-ма състезатели с 46 болида от 14 клуба в страната се съревноваваха в пет категории модели: „Нитро”, „Супернитро”, „Нитро с пулстартер”, „Формула 2” и „Формула 5” през почивните дни във Враца, предаде кореспондент на Novsport.com. При отлична организация от страна на домакините от през двата дни се разгоря оспорвана борба във всички категории модели.

В съботния ден се проведоха по четири квалификации за място в неделната решетка и полуфинални гонки в класовете „Нитро” и „Формула 2”. За да облекчат неделната програма, организаторите проведоха в късния следобед финалната гонка в клас „Супернитро”. Борислав Трънчев от Шумен не остави никакви надежди и убедително завърши първи в 30- минутния финал, в който завъртя 96 обиколки. На второ място след него се класира Иван Минков от Сопот със 79 обиколки, а трети остана Николай Стефанов от отбора на гр. Левски със.

Неделният ден започна със 30-минутен финал в клас „Нитро с пулстартер”. Опитният Станимир Станев от отбора на „Стелди R” (София) пое водачеството още от първата обиколка и спечели гонката, като навъртя 80 обиколки. Отлично се представи Росен Ралчовски от Враца с 68 тура, а трети завърши Николай Стефанов от гр. Левски с 60.

В клас „Нитро” Емил Костадинов показа сериозна класа, като за 45 минути постигна отличния резултат от 156 обиколки. За радост на домакините Мартин Дамянов завърши втори в този финал с постижение 135 обиколки, а трети остана Калин Кокошаров от софийския “Ориндж тим”.

Очаквания с най-голям интерес 45 минутен финал в клас “Формула 2 бе изключително оспорван и напрегнат до 30-ата минута. Водеше Емил Костадинов, който в последствие скъса ремък и отпадна от надпреварата.

От това се възползва съотборникът му Цветослав Мирославов, който напълно заслужено триумфира като победител със 154 обиколки. Втори се класира сопотският ветеран Любомир Караиванов със 141 обиколки, а трети остана Борислав Трънчев от Шумен със 140 обиколки. Врачанският ас Дамян Петров остана четвърти със 138 обиколки,  заради много технически проблеми. Мартин Дамянов остана десети с 28.

В последния финал за радост на домакините „Формула 5” се оказа печеливша за Дамян Петров, който в 20-минутния финал навъртя 39 обиколки, следван от сина си Мартин Дамянов с 38, а трети завърши Милян Евлогиев от София с 37 обиколки.

Следващото състезание по автомоделизъм е в гр. Девня, където на 29 и 30 август ще се проведе третият заключителен кръг от Държавния шампионат в класовете „Бъги”, „Монстери” и „Тръги”.