2. Други спортове
  3. Врачанските автомоделисти завършиха сезона с четири медала

Врачанските автомоделисти завършиха сезона с четири медала

Въпреки тоталната икономическа криза обхванала българския спорт, автомоделистите в лицето на националната ни федерация и спортно-техническият моделен клуб във Враца организираха есенен републикански турнир по автомоделизъм за радио модели, предаде кореспондент на Novsport.com.

Въпреки тоталната икономическа криза обхванала българския спорт, автомоделистите в лицето на националната ни федерация и спортно-техническият моделен клуб във Враца организираха есенен републикански турнир по автомоделизъм за радио модели, предаде кореспондент на Novsport.com. 40 състезатели от 12 клуба в страната и трима румънски пилоти се впуснаха в надпревара в класовете “Електроформула”, “Електроформула със сток мотор”, “Електроформула супер сток”, “Нитро”, “Нитро с пулстартер”, “Формула 2” и “Формула 5”. През съботния ден състезателите в отделните класове направиха по пет квалификационни старта.

В клас “Електроформула” шуменскияt ас Юрий Трънчев спечели във всички квалификации и категорично се класира на пол-позишън за неделните финали. Втори остана Станимир Иванов от отбора на “Хоби Дик” София, а трети Цветко Стефанов от “Стелди-R” София.

Тони Янчев от АЕЦ Козлодуй даде най-добро време в клас “Електроформула супер сток”, следван от Атанас Георгиев от Пазарджик. В надпреварата “Електроформула със сток мотор”, Николай Георгиев от Пазарджик завърши първи, а след него се наредиха Оливър Карамелски от Враца и Александрина Иванова от “Хоби дик” София.

В клас “Нитро” първи за неделната стартова решетка завърши Кристиян Йонеску от Румъния, следван от Петър Гергов от “Хоби дик” София и Адреан Зърнеску от северната ни съседка. Шефът на “Стелди R” Станимир Станев се класира на първо място в клас “Нитро с пулстартер”, следван от представителя на домакините Росен Ралчовски и Бисер Борисов от “Стелди R”. Боби Трънчев от Шумен се класира първи в кралския клас “Формула 2”, следван от козлодуйския ас Марио Вутов, а трети завърши Дамян Петров от Враца. Пето време показа Мартин Дамянов от домакините, а седми Валентин Крачунов от “Калето 1” Мездра.

В последния клас “Формула 5”, Станимир Станев от “Стелди R” завърши първи, следван от Дамян Петров от Враца и Светослав Янакиев от Варна.

Неделният ден започна с три финални гонки в класовете с електродвигатели. Както и се очакваше Юрий Трънчев от Шумен продължи по възходяща линия и категорично спечели първото място в клас “Електроформула”. Втори остана Станимир Иванов от “Хоби дик” София, а трети неочаквано, но напълно заслужено - деветгодишният представител на Шумен Теодор Трънчев.
На шесто място се класира Александър Томов от АЕЦ-Козлодуй.

В клас “Електроформула със сток мотор” триумфира седмокласникът от врачанското спортно училище Оливър Карамелски, следван от Николай Георгиев от Пазарджик и Александрина Иванова от “Хоби дик” София. Тони Янчев от АЕЦ-Козлодуй спечели в клас “Формула супер сток”, а втори завърши Атанас Георгиев от Пазарджик.

В 45 минутния финал в клас “Нитро”, Петър Гергов от “Хоби дик” навъртя 145 обиколки и спечели първото място. Втори се класира достойният му съперник, ученикът от 12 клас на врачанската езикова гимназия Мартин Дамянов. Той имаше технически проблеми в продължение на три минути, но въпреки това постигна 142 обиколки. Трети остана Христо Енчев от “Хоби дик”.

Станимир Станев от ‘Стелди-R” спечели 20 минутния финал в клас “Нитро с пулстартер” постигайки резултат от 56 обиколки. На второ място остана петокласникът от врачанското СОУ ”Христо Ботев” Росен Ралчовски с 48 обиколки, а трети завърши Георги Аврамов от Пловдив с 47 обиколки.

Много драматично се разви надпреварата в 45 минутния финал на кралския клас “Формула 2”. Мартин Дамянов и баща му Дамян Петров поведоха от първата минута и до 15 минута продължиха да мачкат съперниците си. При страничен удар болидът на Дамян Петров остана със счупен амортисьор, а малко по-късно Мартин скъса ремък и двамата отпаднаха от борбата.
Първи завърши Боби Трънчев от Щумен със 165 обиколки, следван от Марио Вутов от АЕЦ-Козлодуй със 154 обиколки и Емил Карамфилов от “Стелди R” със 149 обиколки. Пети с 46 обиколки завърши Мартин Дамянов, а баща му остана шести.

В последния финал в клас “Формула 5”, Станимир Станев от “Стелди R” спечели 20 минутния финал с постижение 54 обиколки, а Дамян Петров от Враца остана втори на обиколка по-малко. Трети завърши Милян Евлогиев от София с 48 обиколки.

На победителите бяха връчени грамоти, предметни награди, а на децата участници сладки торти.

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"