2. Други спортове
  3. Всички българи напред на Европейското гран при по стрелба с лък

Всички българи напред на Европейското гран при по стрелба с лък

И 20-те български състезатели успяха да преминат елиминацията в първия състезателен ден

И 20-те български състезатели успяха да преминат елиминацията в първия състезателен ден на Европейското гран при по стрелба с лък, което се провежда в комплекс „Царско село” . Надпреварата ще продължи до 14 юли, когато на Националния стадион „Васил Левски” ще бъдат излъчени и наградени победителите във финалната надпревара.

Най-добрият български стрелец Явор Христов очаквано показа най-точен мерник и зае най-предната позиция в индивидуалните дуели. С 649 точки (от 720 възможни) Явор извоюва 6-ото място в олимпийския стил рекърв. В същия стил отново очаквано, състезаващата се при жените кадетка Добромира Данаилова зае 12-о място със 602 точки. В компаунда Виктор Петров е 11-и със 673 точки, а при дамите в този стил Даниела Станева заема 7 място със 632 точки. В отборните състезания  представителите ни в рекърва – Явор Христов, Венцислав Великов и Мартин Матев заемат 4 място от 7 представили се отбора. Другият ни мъжки отбор в стила компаунд също заема 4-та позиция във временното класиране.

Единственият дамски отбор, представящ се на това състезание в стила компаунд е българският. Само нашите момичета – Даниела Станева, Анна Коларова и Симона Минчева се престрашиха да сформират отбор и да покажат възможностите си. В категорията mixed time, стил рекърв  Явор Христов и Добромира Данаилова са на 6 позиция, а в стила компаунд смесеният ни отбор Виктор Петров и Даниела Станева , заемат 5-о място.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година