2. Други спортове
  3. Втора етапна победа за наш колоездач в Обиколката на България

Втора етапна победа за наш колоездач в Обиколката на България

Станимир Чолаков триумфира в Елена

Украинецът Сергей Лагкути спечели Северната част на колоездачната Обиколка на България, след като завърши в основната група в днешния 3-и етап.

Но в него можем да отбележим втора българска етапна победа, след като в днешния ден триумфира Станимир Чолаков от Хемус Троян с време 2:33.38 часа. Етапът беше с дължина 111 км от Свищов до Елена, без големи разлики във височините и по-скоро хълмисто трасе.

След него само на 3 секунди се нареди англичанинът Калъм Фъргюсън. Трети днес на 47 секунди от победителя е Станислав Башков от КК Минск (Беларус). С времето на беларусина финишира и основната група, в която бяха победителят Лагкути и 2-ият Александър Алексиев от Несебър.

Лагкути, освен че спечели северната част от Обиколката, взе със себе си и другите две индивидуални награди - фланелката за катерачи и тази за активност.

Последната времева премия беше между Горна Оряховица и Лясковец, когато атакуваха Чолаков и Фъргюсън. Именно тук те се откъснаха пред основната група и водеха битка до самия край за етапната победа. Трети в генералното класиране е Николае Тановичи от румънския клуб Туснад.

Утре е почивен ден, а в четвъртък колоездачите ще пресекат Стара планина в най-дългия и изтощителен етап от Елена до Ивайловград, който е с дължина 235 км. За първи път в историята на Обиколката на България пък може да има двама крайни победители.

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година