2. Други спортове
  3. Втора поредна етапна победа за Виталий Бутс в колоездачната обиколка на България-Юг

От българските състезатели най-напред е Радослав Константинов от националния отбор, който е пети

Украинецът Виталий Бутс спечели втория етап от 66-ата колоездачна обиколка на България-Юг. Бутс, който спечели и вчерашния първи етап, триумфира след финален спринт по дългото 147 километра трасе от Ивайловград до Стара Загора за 3 часа, 24 минути и 36 секунди.

Втори и трети със същото време финишираха Станислав Бажков (Беларус) и състезаващият се за "Хемус" Троян Николас Тивани Перес (Аржентина).

От българските състезатели най-напред е Радослав Константинов от националния отбор, който е пети, докато Александър Алексиев от клуб "Несебър" е десети, като и двамата са с времето на победителя.

В генералното класиране водач е Бутс, докато зелената фланелка за "най-активен състезател" е за турчина Ферит Шамлъ, който води през голяма част от днешния етап, но километър преди финала бе застигнат от основната група. Лидер при катерачите е Станислав Бажков, а бялата фланелка за "най-добър млад състезател" е за Николас Тивани Перес.

Утре предстои последният етап от обиколката на България - 119 километра от Стара Загора до Пловдив.

Класиране след втория етап на колоездачната обиколка на България - Юг - 147 километра от Ивайловград до Стара Загора:

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година