2. Други спортове
  3. Яхтата Уайлд Оутс Хт, седемкратен победител, отново води в регатата Сидни-Хобърт

Капитанът на американската ветроходна яхта Кен Рийд заяви, че денят за него и хората му е бил много разочароващ след отличното състезание в първите морски мили

Седемкратният победител в регатата Сидни Хобарт - яхтата Уайлд Оутс XI, взе аванс пред Команч Супермакси във втория ден на традиционното ветроходно състезание. Капитанът на американската ветроходна яхта Кен Рийд заяви, че денят за него и хората му е бил много разочароващ след отличното състезание в първите морски мили. Команч е построена през октомври и това състезание е първи реален тест за нея в открити води. Но Уайлд Оутс XI взе аванс от 30 морски мили след втория ден и е изминала повече от половината разстояние по трасето, което е 628 морски мили от Сидни до столицата на Тасмания.

"Имахме един наистина горещ и в крайна сметка разочароващ ден", обясни капитанът на Команч в телефонно интервю за агенция АП. Очаква се двата претендента за победата да приключат късно в неделя, като до момента рекордът е от 2012 година, когато Уайлд Оутс XI спечелиха за 1 ден, 18 часа, 23 минути и 12 секунди. На третото място засега върви още една яхта от клас супер-макси. Tова е американската Рагамъфин, управлявана от 87-годишния стар морски вълк капитан Сид Фишер.

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024