2. Други спортове
  3. Янек Томбак от КК „Бургас” падна в четвъртия етап от Обиколката на Турция, приключва състезанието със счупен пръст и три шева на крака

Звездата на КК „Бургас” Янек Томбак падна в днешния четвърти етап от колоездачната Обиколка на президента на Турция, счупи пръст и получи сериозна травма в коляното си. Три шева на крака го лишиха от по-нататъшното съревнование в Тура. Томбак който бе голямата надежда на бургазлии за титла не успя да избегне масовото падане на завоите и въпреки травмата продължи с велосипеда си до края на етапа и финишира 34-ти, само на 6,03 секунди след победителя. Томбак все пак е във водещата двайсетица във временното класиране, на 20-то място.

Звездата на КК „Бургас” Янек Томбак падна в днешния четвърти етап от колоездачната Обиколка на президента на Турция, счупи пръст и получи сериозна травма в коляното си. Три шева на крака го лишиха от по-нататъшното съревнование в Тура. Томбак който бе голямата надежда на бургазлии за титла не успя да избегне масовото падане на завоите и въпреки травмата продължи с велосипеда си до края на етапа и финишира 34-ти, само на 6,03 секунди след победителя. Томбак все пак е във водещата двайсетица във временното класиране, на 20-то място.

Ръководството на КК „Бургас” изказва благодарност на състезателя си, който въпреки травмата успя да финишира и да прибави важни точки в актива на отбора за ранг листата на UCI.

Дарил Импей от силния отбор „Barloworld” спечели днешния четвърти етап от Обиколката на Турция. Той финишира с време 4 часа 7 мин 16 сек., пръв от деветимата откъснали се напред бегачи, сред които и новият лидер във временното класиране швейцарецът Дейвид Лусли. Във временното класиране лидер е Дейви Лусли следван от Дарил Импей, а досегашният носител на жълтата фланелка Мауро Финето вече е на 11-то място в таблицата.

169,9 километровият етап от Бодрум до Мармарис поднесе изненади на организаторите с дъжд, множество падания на състезателите по хлъзгавия терен, разкъсвания в основната група и най-любопитното - жълтата фланелка смени притежателя си.
След паданията състезанието завършиха 135 колоездачи. В Тура продължават да се състезават останалите колоездачи на КК „Бургас” - Евгени Панайотов, Ерки Путстеп, Закари Демпстер, Мартин Праздновски и Стефан Христов.

Утре 16 април, предстои петият етап от 45-тата Обиколка на президента на Турция с дължина 130 км от Мармарис до Фетие.
Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков