2. Други спортове
  3. Йоана Илиева грабна Европейската купа на сабя

Йоана Илиева грабна Европейската купа на сабя

Йоана Илиева спечели Европейската купа на сабя за кадетки (до 17 г.)

Йоана Илиева спечели Европейската купа на сабя за кадетки (до 17 г.). Фехтувачката от клуб „Свечников“, с личен треньор Ивайло Воденов, триумфира пред българска публика, след като взе сребърен медал в последното за сезона състезание от веригата – Европейския шампионат в Пловдив.

В крайното класиране 15-годишната Илиева е първа с 342 точки, следвана от германките Юлика Функе (258 т.) и Лиза Гете (247). Преди Пловдив двете сабльорки от Германия също имаха шансове за купата, но в започналия във вторник шампионат на Стария континент Йоана се представи по-добре от тях и ги изпревари убедително.

Българката спечели и петте си срещи по пътя до финала. В края на мача за титлата обаче, умората от играния само 10-ина минути по-рано тежък полуфинал срещу Ариане Лебел (Швейц) й повлия и Илиева отстъпи пред унгарката Лиза Пуштай, трета в световния шампионат през 2016 година.

Бронзовите медали останаха за Гете и Лебел.

Илиева ще е част от тима на България в боевете на сабя отборно в петък. Тя ще играе и в европейското за младежи и девойки в Пловдив, което ще се проведе веднага след надпреварата за кадети.

Състезанията се провеждат на териториата на Пловдивския панаир и ще продължат до 9 март.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова