2. Други спортове
  3. Йоана Николова спечели титлата на "Руми и Албена"

Йоана Николова спечели титлата на "Руми и Албена"

Анна Келман триумфира при девойките

Йоана Николова от клуб Чар ДКС (Варна) спечели титлата в многобоя при жените в българското класиране и златните медали на обръч, топка и бухалки в 22-о издание на международния и държавен турнир по художествена гимнастика "Руми и Албена", който се провежда в "Двореца на културата и спорта" във Варна.

Николова събра сбор от 39.900 точки в многобоя, а на отделните уреди получи 14.000 точки на обръч, 13.650 точки на топка и 12.250 точки на бухалки.

Според регламента на турнира гимнастичките играят по три уреда по избор, а оценките важат за многобоя и за крайното класиране на финалите на отделните уреди.

Втора в многобоя е съотборничката й Звезда Игнатова с 36.850 точки, която стана втора на обръч и топка. Трета в многобоя и на обръч пък се нареди Лидия Василева (Левски Триадица) с 35.200 точки.

Победителка на лента стана Kристияна Чалмас (Левски плюс) с 11.500 точки. Мариета Иванова от Такия (Пловдив) взе бронзови отличия на обръч, бухалки и лента.

В международното класиране победителка в многобоя с 49.600 точки стана италианката Милена Балдасари. Тя е първа на обръч, топка и бухалки, а на лента златото спечели Катрин Учида (Канада).

При девойките в българското класиране шампионка в многобоя с 41.750 точки стана Анна Келман (Чар ДКС), която спечели златните отличия на обръч, топка и бухалки. Втора е Елизабет Йовчева (Чар ДКС) с 38.100 точки, а трета - Елена Георгиева (Левски Триадица) с 37.200 точки.
На лента победителка стана Елизабет Йовчева.

В международното класиране при девойките първа е Тализа Торети (Италия) с 44.550 точки.

Днес надпреварата във Варна продължава с по-малките възрастови групи.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година