2. Други спортове
  3. Заплитане в средата на класирането след 20-ия кръг на АМФЛ

Заплитане в средата на класирането след 20-ия кръг на АМФЛ

Колкото повече приближава края на първенството в АМФЛ (Аматьорска Мини Футболна Лига), толкова повече отборите намиращи се в средата на класирането скъсяват разстоянието по между си. Между четвъртият и осмият в класирането разликата е само 6 точки, а това е предпоставка за много завързани и изпълнени с борба последни 6 кръга.

Един от мачовете, които поднесе много емоции бе „Интерпол” – „Лешарите”. Двата отбора бяха смятани за фаворити за титлата преди началото на първенството, но през годината изпадаха в тежки моменти. И двата състава бяха излезли с най-доброто, което имат на терена. „Лешарите ” започнаха по-сърцато мача и поведоха с 6:3 през първото полувреме, но добрата игра на капитана на „Интерпол” Красимир Корсачки върна неговия състав в двубоя. Липсата на резервни състезатели също оказа огромно влияние върху „Лешарите ”, които рухнаха физически в голямата жега. Красимир Корсачки и Иво Цанков отбелязаха по 4 гола за „Интерпол” за крайната победа с 10:6. За „Лешарите” най-резултатен беше Борис Атанасов с 3 попадения.

Третият в класирането „AC Ferion” срази „Просокър” с 12:2. Излизащият от кризата „AC Ferion” се оказа непосилна хапка за момчетата от „Просокър”, които излязоха с много настроение на терена, но не си повярваха, че могат да победят противника си. 5 гола за „AC Ferion” отбеляза Борислав Наков, с което се изкачи на осмо място в класацията при голмайсторите, а 3 гола добави и Димитър Харизанов. За пръв път от началото на първенството „AC Ferion” имат 61,22 %  успеваемост в точните ударите във вратата, но това не ги отлепи от последното място по този показател.

Най-равностойният двубой в цифрово изражение за кръга се оказа мачът между „Sofia Nomads” и „Асбис”. Макар, че „Sofia Nomads”  играха през целия мач с човек по-малко, това не им попречи да дадат сериозен отпор на противника си. Първото полувреме завърши при резултат 2:1 за „Асбис”, но липсата на съотборник и почти 30-градусовата жега се оказа най-солният враг за „номадите” и те загубиха срещата с 4:7. За „Асбис” 3 гола отбеляза Стефан Гандев.

В най-очаквания мач се срещнаха „Казан Красна Поляна” и „Павлово”. „Казаните” излязоха без топреализатора си Илия Шкондуров, а „Павлово” без основния си защитник Тихомир Драганов. Макар и много равностоен като игра и статистика, „Павлово” се наложи с убедителното 5:1. „Казан” трябва да обърнат внимание на статистиката на мача и да си вземат поуки. Те имат 35 удара към вратата, от които 13 точни, докато „Павлово” имаха 21 точки от 34 удара към вратата на противника си. Корнерите са 15 на 11 за „Павлово”, а спасяванията на вратарите са 14 на 12 в полза на „Казан”. И така излиза, че само неточният мерник на футболистите ги е лишил от по-добър резултат в мача.

„Стантек” се оказа поредният отбор, който не успя да спре „Добрич” към борбата за титлата. Макар, че започнаха равностойно мача и имаха доста положения, „Стантек” се огънаха на няколко пъти и инкасираха лесни голове. В началото на второто полувреме Иван Стоянов от „Стантек” получи втори жълт картон и бе изгонен от терена, а така по опитните футболисти на „Добрич” постигнаха лесна победа с 12:3. За „Добрич” се разписаха почти всички футболисти в състава, като взеха участие и много от резервните играчи. Така „добричлии” продължават да са водачи без загуба в първенството.

Отборът на „Poygraphy.info” взе служебна победа с 5:0 срещу „AC Phoenix”. „Финиксите” се отказаха от участие в първенството, след като взеха само 3 точки в изиграните 19 кръга. Отборът на „Chelsea Bulgaria” почива по програма.

Ето и класирането след 20-ят кръг в АМФЛ’09:

„Добрич” – 52т., „Павлово” – 51т., „AC Ferion” – 42т., „Интерпол” – 30т., „Казан Красна Поляна” – 29т., „Polygraphy.info” – 29т., „Sofia Nomads” – 27т., „Лешарите” – 26т., „Асбис” – 22т., „Стантек” – 18т., „Просокър” – 9т., „Chelsea Bulgaria” – 5т., “AC Phoenix” – 3т.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков