2. Други спортове
  3. Завърши осмият полуфинален кръг на Каменица ФЕНкупа'09

Завърши осмият полуфинален кръг на Каменица ФЕНкупа'09

Хасковският отбор "Слънце" стана финалист в осмия полуфинален кръг на Каменица ФЕНкупа'09. Те победиха съперниците си от "Босфор" - Кърджали с резултат 2:0. На трето място се класира отборът "Арда 1924", също от Кърджали, а четвърти остана тимът "Байкал".

По изключение, заради парламентарните избори, полуфиналният кръг в Хасково се проведе в петък и събота. В събота преди обяд се състоя и официалното откриване, чиито специални гости бяха областният управител на Хасково Райна Йовчева и координаторът на ДАМС за Хасково Силвия Тенчева. Заедно с изявени футболни деятели от региона, те получиха специални награди от организатора на турнира - Каменица АД.

Веднага след това се състоя и демонстрационният мач между сборен отбор от местни медии и футболните съдии. Победител в приятелската игра, с резултат на 3:2, стана отборът на реферите. Те победиха съперниците си след изпълнение на дузпи, след като редовното време приключи при резултат 2:2. Регионалните победители за Хасково - "Слънце", се класираха за Големия финал на Каменица ФЕНкупа'09, който ще се състои през септември в София.

Те ще се изправят срещу останалите регионални победители и ще се борят за голямата награда в турнира - да гледат на живо мач от Английската висша лига. Организаторите на Каменица ФЕНкупа'09 връчиха и няколко специални награди. Тимът "Пурко Юнайтид" бе избран за "Най-спортсменски отбор", "Най-атрактивен състезател" стана Метин Кязим от "Босфор", а отличието "Най-добър вратар" бе присъдено на Недко Недев от тима "Слънце". В Хасково бе връчена и една допълнителна награда на Тошко Ангелов - за най-добър съдия.

Националният победител в Каменица ФЕНкупа'09 ще получи и уникална купа, изработена след конкурс специално за турнира. Всеки желаещ, навършил 18 години, може да участва в конкурса, като изпрати свое предложение и проект за уникална купа до 21 август на адрес [email protected]. Победителят ще бъде избран от специално жури и ще получи 240 кена бира Каменица. Подробна информация за условията за участие в конкурса за уникална купа можете да видите на сайта www.kamenitzafanclub.com. Следващият, девети поред полуфинален кръг от Каменица ФЕНкупа'09, ще се състои на 11 и 12 юли в Монтана.