2. Други спортове
  3. ЖАЛКО: Боряна Калейн остана на 2 точки от медала в Токио (СНИМКИ)

ЖАЛКО: Боряна Калейн остана на 2 точки от медала в Токио (СНИМКИ)

Съдиите не уважиха подадената от българския щаб контестация и нашата грация остана пета

Българката Боряна Калейн остана на 5-то място във финала на многобоя в класирането на турнира по художествена гимнастика в Токио.

Тя стартира днешния състезателен ден на Олимпийските игри със съчетание на обръч, което изигра много добре, но получи оценка от 25.900.

Впоследствие българският щаб подаде контестация, тъй като не бе доволен от оценката, но в крайна сметка съдиите не уважиха жалбата и резултатът се запази!

Във втората сесия бе ред на изпълненията с топка. Нашето момиче изигра своята програма на фона на песента "Вечеряй Радо".

Тя допусна някои неточности, но самото ѝ съчетание бе с доста високо ниво на трудност, така че получи оценка от 25.625 точки.

След това й бяха присъдени 26.650 точки за изпълнението с бухалки, като по този начин нейният общ сбор набъбна на 78.125 точки, за да остане на само 3.425 пункта от третото място.

Финалното изпълнение беше на лента и Боряна го изигра с много настроение и смелост като почти не допусна неточности и получи оценка от 22.450, за да финишира с общ сбор от 100.625 на петата позиция в крайното подреждане.

Победителка стана Линой Ашрам от Израел със 107.800 точки, следвана от Дина Аверина (Русия) със 107.650 и Алина Харнашко (Беларус) със 102.700.

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков