2. Други спортове
  3. Златко Минчев спечели малък бронзов медал на европейското по вдигане на тежести

Златко Минчев спечели малък бронзов медал на европейското по вдигане на тежести

С двубой от 288 кг. и повече лично тегло Минчев остана 4-ти в крайното класиране в категория до 69 кг.

Николай Георгиев се класира на шесто място на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и младеши, което се провежда в Кипър. Георгиев се състезава в категория до 77 кг във възрастовата група юноши до 18 години. Неговият резултат е 295 кг в двубоя, като в изхвърлянето има 133 кг, а в изтласкването- 162 кг.

Европейски шампион в тази категория, в която участваха 19 млади тежкоатлети, стана Виктор Гец от Русия с резултат 355 кг в двубоя (160 кг + 195 кг). Иначе българинът и в двете движения се нареди на 8-о място.

Медал в движение пък взе за България Златко Минчев, който се състезава в категория до 69 кг при младежите до 23 години. Златко вдигна 133 кг в изхвърлянето и се нареди 3-и в това движение, което му носи малък бронзов медал. Във второто дeйствие- изтласкване, той качи над главата си 155 кг, което го нареди на 4-а позиция. Така с двубой от 288 кг и по-високо лично тегло Златко Минчев се нареди на 4-а позиция. Със същия резултат 3-и и с бронзов медал остана Гьокхан Йозеноглу от Турция. Европейски шампион при младежите в категория до 69 кг стана Виктор Кастро от Испания с двубой от 298 кг.

При девойките до 18 години в категория до 58 кг българската представителка Ваня Лухова остана 9-а. Родената през 1999-а година Ваня даде двубой от 163 кг (74 кг в изхвърлянето и 89 кг в изтласкването), като в първото движение също беше 9-а, а във второто- 11-а. Европейска шампионка е Изабела Яйлян отг Армения с двубой от 191 кг.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024