2. Други спортове
  3. Златните момичета с титла в Русия

Златните момичета с титла в Русия

Световните шампионки от ансамбъла спечелиха злато в многобоя при жените на първия турнир за годината от сериите Гран при в Москва

Световните шампионки от ансамбъла на България по художествена гимнастика спечелиха златния медал в многобоя при жените в първия турнир за годината от сериите Гран при в руската столица Москва.

Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова.

Световните шампионки изиграха без грешка новите си съчетания, които са с пет ленти и с три чифта бухалки/два обръча, за да започнат по страхотен начин новия сезон. Българките, които са световни шампионки от Измир 2014, получиха оценка от 17.400 точки за съчетанието си с пет ленти, за бухалки и обръчи - 17.250 точки и събраха сбор от 34.650 точки.

На второ място останаха домакините от Русия, които направиха грешка в изпълнението с бухалки и обръчи. Русия е със сбор от 34.600 точки, след 17.800 точки на ленти и 16.800 точки на бухалки и обръчи. На третата позиция е ансамбълът на Израел с общ сбор 33.700 точки. В надпреварата днес взеха участие общо шест ансамбъла.

В класирането следват Финландия, Узбекистан и Япония. В неделя са финалите при ансамблите жени, ансамбъл девойки и жени индивидуално. Финалите в многобоя при жените и девойките, където ще участват съответно Мария Матева и Йоана Николова са утре.

При девойките ансамбълът на България завърши на четвърто място в многобоя със сбор от 28.350 точки. Грациите получиха оценки 14.700 точки и 13.650 точки за двете си изпълнения на съчетанието с пет топки. Победител е Русия с 30.950 точки, следван от Израел с 29.900 точки и Германия с 29.250 точки.

Състезанието продължава днес с квалификациите в многобоя при жените до 20.00 часа българско време. В нея ще стартира Мария Матева, а общо 42 гимнастички са в стартовия списък. Българката е в третия поток, който започва в 17:40 часа.

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024