2. Други
  3. Бадминтон: Линда Зечири в схемата на Откритото на Англия

Бадминтон: Линда Зечири в схемата на Откритото на Англия

Втората ракета на България в бадминтона Линда Зечири преодоля квалификациите на Откритото първенство на Англия. Състезанието в Бирмингам е от Супер сериите (200 000 долара). В схемата софиянката ще играе с Адрианти Фидасари (Индонезия). Една победа записа и Дияна Димова.

В първия кръг на квалификациите 21-годишната левичарка би местната Никол Серфонтейн с 10:21, 21:12, 21:14. Една победа записа и Дияна Димова. Двубоят продължи 41 минути. В първия гейм англичанката натрупа добър аванас, преди 44-ата в света Зечири да се приспособи към двубоя и го спечели. Във втория нещата се обърнаха на 360 градуса. Софиянката взе преднина от 3-4 точки в началото на играта, благодарение на два гръмотевични смача и две прецизни разигравания на мрежата. До края Линда увеличи дистанцията. В контграгейма тя поведе с 6:0 и до края на ддубоя не позволи на съперничката си да се доближи на по-малко от три точки.

Зечири завърши мача с 15 точки, постигнати след смачове и 24 от игра на мрежата. Българката победи Серфонтейн и преди две седмици на турнира във Виена. Следващата съперничка на финалистката от Гран при на Холандия беше Чен Сяо Хуан от Тайван,която победи с 21:18, 10:21, 21:16 за 43 минути.

Дияна Димова пък надигра англичанката Сара Уокър с 21:12, 21:17 за 24 минути. Дияна започна устремно и поведе с 6:1 точки, а стигна до11:5 на почивката. Българката, която е №121 в света, взе гейма само за 9 минути игра. Във втория картината беше почти идентична. Димова доведе нещата до 11:6 на почивката и после доигра мача. Следващата й съперничка бе англичанката Джил Питард, бивш играч от Топ 10 на света и първа ракета на домакините. Националката ни отстъпи с 13:21, 8:21 за 20 минути.

Димова и Стилиян Макарски са в основната схема при смесените двойки. В сряда вечер те излизат срещу третите поставени Хе Ханбин и Ю Ян от Китай.

Петя Неделчева трябваше също да участва в основната схема на All England. Тя загуби от Юдит Мюлендайкс (Холандия) на Гран при на Германия миналата седмица. След мача тя съобщи, че по време на двубоя е получила сериозна травма в кръста и няма да пътува за Великобритания.

Откритото на Англия по бадминтон е едно от най-старите спортни състезания в света изобщо. Първото му издание е било през 1899 година. Дълго време то се провеждаше в Лондон, на стадион „Уембли”. В последните десетина години е в Бирмингам.