2. Други
  3. Федерацията на глухите връчи годишните награди

Федерацията на глухите връчи годишните награди

Федерацията на глухите връчи годишните награди на церемония в Пресклуб "България". Отличени бяха 8 спортисти.В класацията за 2008 г. честта да бъдат номер едно заслужиха двамата състезатели по свободна борба Пламен Дончев, кат. 66 кг, и Иван Ангелов, кат. 74 кг, които спечелиха бронзови медали на Световното първенство в Ереван, Армения. Те имат реален шанс да стъпят на почетната стълбичка на Олимпийските игри за глухи в Тайпе през септември.

Федерацията на глухите връчи годишните награди на церемония в Пресклуб "България".

Трети в подреждането за миналата година е също име от тепиха - Горан Горанов, кат. 120 кг, достигнал 5-о място на Световното първенство. Голямата награда за треньор бе връчена на  наставника на националния отбор по свободна борба Стойко Николов.

Извън престижната класация за миналата година останаха бившите световни вицешампионки по бадминтон за глухи Гергана Баръмова и Силвия Чапкънова, но те са сигурни претендентки за олимпийски медал тази година, подчерта председателят на родната федерация Николай Николов.