2. Други
  3. Ралица Милева ще представя България в Берлин

Ралица Милева ще представя България в Берлин

Една единствена българка ще защитава цветовете на страната ни на европейското първенство по спортна гимнастика в Берлин

Ралица Милева ще бъде единствената българка, която ще представя България на европейското първенство по спортна гимнастика в Берлин от 4-ти до 10-ти април. Гимнастичката на ЦСКА спечели титлата в многобоя при жените с актив от 50.40 точки на турнира за Купа България по спортна гимнастика, който се провежда в Пловдив.

След Милева в многобоя останаха Мая Петрова (Левски Спартак 08) с 47.80 точки и Валентина Рашкова (Спартак Пловдив) с 42.60 точки. В отборното класиране при жените на първо място е ЦСКА, следван от Интерком груп Черноморски юнак (Варна) и СГ Стара Загора. При кадетките първа в многобоя е Яница Добрева от Интерком груп Черноморски юнак с 44.60 точки, пред Ирина Георгиева (Интерком груп Черноморски юнак) с 41.90 точки и Ана-Мария Стоилова (Спартак Пловдив) с 41.60 точки. Отборното класиране спечели Интерком груп Черноморски юнак (Варна), следван от ЦСКА и СГ Стара Загора. Днес състезанието завършва с финалите на отделните уреди.