2. - Дублираща група
  3. Дубълът на Локо (Мездра) разби съименниците от Пловдив с 3:0

Дубълът на Локо (Мездра) разби съименниците от Пловдив с 3:0

Дублиращият отбор на Локомотив (Мездра) победи с класическото 3:0 съименниците си от Пловдив в среща от 6-ия кръг на Дублиращата група, съобщава официалният сайт на тима от Мездра.

Дублиращият отбор на Локомотив (Мездра) победи с класическото 3:0 съименниците си от Пловдив в среща от 6-ия кръг на Дублиращата група, съобщава официалният сайт на тима от Мездра. Мачът, който се игра на стадион „Локомотив” в Мездра, мина под пълната диктовка на играчите на Николай Нинов, които нанесоха първа загуба на пловдивчани в първенството. С два гола за мездренчани се отчете юношата на ФК Векта Атанас Трендафилов, а Любомир Тодоров добави още едно попадение.

Срещата започна със силен домакински натиск, като вратарят на „смърфовете” Митев трябваше да се намесва решаващо на няколко пъти. В 29-ата минута логичното се случи и нашите откриха резултата чрез халфа Любомир Тодоров, който изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от границата на полето. Юношата на Спартак (Плевен) насочи топката под стената, а ударът му изненада вратаря на гостите – 1:0. Шест минути по-късно бразилецът Мауро Лима, който се отличи с доста добри изяви, стреля много силно от въздуха, но Митев парира удара му. Три минути преди края на първата част отново Любо Тодоров пробва да затрудни вратаря на Локо (Пловдив), след като негов удар мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Втората част отново започна със силен натиск на мездренчани. В 60-ата минута Здравко Станков центрира отляво, а влезлият като резерва Атанас Трендафилов се оказа най-съобразителен в последвалото меле и удвои резултата. Нападателят Георги Каранечейчев имаше две 100%-ви положения да вкара трети гол, но вратарят Митев се намеси много добре. Осем минути преди края на мача капитанът на гостите Веселин Марчев стреля от средно разстояние, но Кунчев се намеси авторитетно.

В 88-ата минута Станков проби по лявото крило и центрира в полето. Каранейчев продължи топката към Трендафилов, който отбеляза втория си гол в мача. Юношата на ФК Векта можеше да оформи своя хеттрик в последната минута на двубоя. След неговия удар топката се разходи по голлинията, а юношата Петър Петков я вкара в опразнената врата. Реферът Никифоров обаче отмени попадението заради засада на последния.

След тази победа вторият тим на Локо (Мездра) вече заема 13-ото място във временното класиране с актив от 5 точки, който е натрупан след една победа, две ремита и три загуби.

Локомотив (Мездра): Стефано Кунчев, Мартин Дечев, Явор Янков (88’ Мартин Монов), Милчо Макенджиев, Здравко Станков (к), Мауро Лима, Иван Минчев, Любомир Тодоров (88’ Петър Петков), Владислав Узунов (56’ Кристиян Кътов), Цветомир Матев (53’ Атанас Трендафилов), Боян Гайтанов (54’ Георги Каранейчев)

Локомотив (Пловдив): Николай Митев, Георги Бъчваров, Бахри Шахир, Павел Петров (68’ Димитър Крондев), Борис Кацаров, Иван Стоянов (59’ Петър Плачков), Васил Сантов, Шабан Рамаданов (63’ Йосиф Леков (81’ Радослав Геджеков)), Георги Петров, Християн Попов, Веселин Марчев (к)

Пирин официално потвърди участие в елитната група до 19 г.

Пирин потвърди официално тази сутрин участието си в новосформираната елитна група до 19 г., която ще се явява заместител на дублиращото първенство, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Шефът на реферите: Съдиите се постараха да бъдат обективни

„Тази пролет нямаше натиск върху съдийската комисия и върху съдиите от страна на футболните президенти”.

Дубълът приключи ударно - 5:0 над Своге

Момчетата на Петко Петков размазаха 5:0 Спортист в Ловеч.

Сливен победи Левски в Дублиращата група

Пред около 100-на зрители на тренировъчното игрище на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен двата отбора изиграха двубой изпъстрен с много положения и пред двете врати

Дубълът на ЦСКА сгази Черноморец

4:0 за "армейците" над "акулите" в Дублиращата група

Литекс завърши по шампионски и в Дублиращата група

Дублиращият отбор на Литекс и шампион в групата постигна поредната победа. Момчетата на Петко Петков удариха 2:1 Берое в Стара Загора. Димитър Георгиев отбеляза и двата гола за ловчанлии. Първото полувреме бе равностойно, но след почивката "оранжевите" имаха пълно превъзходство и изпуснаха още няколко положения.

Черно море би ЦСКА в Дублиращата група

„Моряците” спечелиха с минималното 1:0

Черноморец разгроми Локомотив (Сф) с 4:0 при дубльорите

Черноморец (Бургас) разгроми днес Локомотив (Сф) с 4:0 в мач от предпоследния, 29-ти кръг на първенството в дублиращата група