2. Дунав (Руcе)
  3. Дунав отстъпи пред КСМС Яш във втората си зимна контрола

Дунав отстъпи пред КСМС Яш във втората си зимна контрола

"Мачът беше равностен, ние имаме върху какво да работим още", каза Веселин Великов

„Дунав“ загуби във втората си зимна проверка. „Драконите“ отстъпиха на деветия от румънската елитна Лига 1 – КСМС Яш с 1:2.

Русенският състав в началото бе със Станислав Антонов на вратата, а пред него Михаил Милчев, Олексий Ларин Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Нуриддин Давронов, Бирсент Карагарен, Юлиан Ненов, Васил Шопов, Мирослав Будинов.

През първата част двата отбора заложиха на сигурността и положенията за отбелязване на гол не бяха много. Така логично на почивката резултатът бе 0:0.

След подновяването на играта бяха извършени много смени. Дунавският щаб изпробва и някои нови тактически варианти. Грешка в средата на терена остави двама нападатели на румънския тим в голова позиция и резултатът бе открит в 52-ата минута. Само 3 минути по-късно Будинов си взаимодейства с Диян Димов при русенска контраатака. Капитанът на „Дунав“ намери Самир Аясс, който не сгреши за 1:1.

Последваха още няколко добри ситуации за отбелязване на ново попадение за „драконите“, които обаче не бяха реализирани. Вместо това отборът от Румъния бе по-точен и се възползва по-добре от своите шансове, стигайки до победно попадение малко преди края.

„Мачът бе равностоен. Имахме и ние своите шансове. Явно румънският отбор е по-напред в подготовката. Все пак и тяхното първенство се подновява през следващата седмица. Ние имаме върху какво да работим още“, коментира треньорът Веселин Великов.

Това е втора контрола за отбора на „Дунав“ по време на зимния му лагер в Турция. Припомняме, че в първата той победи „Ворскла“ Полтава с 5:1. Следващата проверка е предвидена за 29 януари, неделя, срещу руския „Кубан“ Краснодар.

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОФИЦИАЛНО: Обявиха програмата на осминафиналите за Купата и следващите кръгове в елита

Вижте и кога ще са мачовете от предстоящите 4 кръга във Втора лига

ИЗВЪНРЕДНО: Ясна е програмата за Купата на България, пренасрочиха 4 мача от елита

Шест срещи от 1/16-финалите ще се излъчват на живо, вижте какво съобщиха от БФС

ТЕСЛА ЗА ФЕНОВЕТЕ: Пускат само 30 процента от капацитета на стадионите!

ОФИЦИАЛНО: Обявиха кога ще теглят жребия за новия сезон

Клубовете ще получат информация за нововъведенията в Електронното първенство и наложената от ФИФА трансферна система

ОФИЦИАЛНО: Дунав вече е на русенската общественост