2. Етър 1924
  3. Тайнствени голмайстори носят убедителна победа за Етър

Тайнствени голмайстори носят убедителна победа за Етър

С победа c 5:0 започна серията си от контролни срещи по време на едномесечната си подготовка в Белек, Анталия, отборът на 'Етър 1924'.

С победа c 5:0 започна серията си от контролни срещи по време на едномесечната си подготовка в Белек, Анталия, отборът на 'Етър 1924'. В първата си проверка играчите на Сердар Даят срещнаха местния 'Муратпаша' (Анталия) и го биха с лекота с 5:0. До почивката етърци имаха два гола аванс, а през втората част прибавиха още три попадения. Едното от тях бе депо на защитника Ивайло Русев.

Атаката бе водена от норвежеца Кай Рисхолт и ново попълнение от Италия. На почивката треньорът Сердар Даят смени целия състав и пусна нови 11 играчи. От клуба обаче не оповестиха имената на останалите голмайстори с мотива, че не искат да разкриват имената им, докато не подпишат договори.

'Муратпаша’ играе в трета дивизия, по-известен е хандбалният му женски тим, който преди време гостува и за мачове с 'Етър-64’ във В. Търново.

От Етър 1924' най-после обявиха и списъка с контролните срещи за следващите две седмици. В четвъртък от 15:00 ч. отборът играе с третодивизионния 'Йени Диарбакърспор', който победи с 4:1 на турнето в Диарбекир през септември. Новият шеф в 'Етър 1924' Радин Хаджиев отрече, че в 'Интер' (Баку) не знаят за мач с българския тим в събота. В сайта на азербайджанския шампион такава контрола липсва. 'Имаме си твърда договорка с тях, мачът ни е в Бепек в събота’, потвърди Хаджиев.

Той обяви и имената на следващите съперници на 'виолетовите'. В четвъртък. 24 януари Етър 1924 среща унгарския 'Уйпещ’, който също е на подготовка в Белек. Под името 'Дожа Уйпещ' тимът е 20-кратен шампион на Унгария, а в момента е на десето място във Висшата лига. Четири дни по-рано унгарците срещат отново там немския 'Кайзерслаутерн', където играе Илиян Мицански.

На 26 януари (събота) отборът на Сердар Даят пък среща "Азал’ (Баку). Тимът е на седмо място във Висшата лига на Азербайджан, до 2011 г. там играеше нападатепят Еньо Кръстовчев.

Нова тренировъчна екипировка ще получат в понеделник виолетовите, а по-късно - и официални екипи. В тима получили за тренировките специално поръчани атрибути -дюшеци, конуси, флагчета и др., съобщиха от клуба.

От отбора вече има отпратени футболисти, а на тяхно място са дошли нови на проби. Общата бройка на подготвящите се с тима играчи остава 27, казаха от клуба.

Огромен интерес към капитана на Етър Георги Александров

"Болярите" са готови да разглеждат оферти за него, ако предложенията са достатъчно добри

РАЗВРЪЗКАТА: Пирин изпадна, Хебър оцеля (ВИДЕО)

Ботев (Вр) на бараж

Нова дата в Етър за вековния юбилей

Ще има мач на звездите

Хебър показа истинското си лице и смачка Етър в Пазарджик, Папазов блесна с два гола (ВИДЕО)