2. Евро 2016
  3. Англия спечели детския турнир - Мини Евро 2016

Англия спечели детския турнир - Мини Евро 2016

Малките футболисти от детско-юношески клуб „Национал“ спечелиха Купата на френския посланик в завършилия вчера турнир. Той бе организиран от Българската асоциация по минифутбол в партньорство с БНТ и в него взеха участие 24 отбора на деца, родени през 2007 и 2008 г.

Турнирът се проведе в София в дните на Европейското първенство по футбол и малките състезатели играха оспорвани мачове по правилата на UEFA. Всеки от детските отбори се представяше в екипа на една от държавите-участнички в UEFA EURO 2016.

Във финалния двубой възпитаниците на треньора Иван Муртин, които се състезаваха в екипите на Англия, се изправиха срещу тима на Футболна академия ДИТ – София, представяща отбора на Полша. Оспорваната среща приключи при резултат 2:0 и бе наблюдавана от ентусиазирана публика.

Отборите на футболните клубове „Олимпия“ и „Левски Р“ заеха почетните трето и четвърто място.

Всички призьори получиха медали, отличилите се състезатели бяха удостоени с индивидуални награди, а победителите с гордост приеха Купата на френския посланик, която връчи г-н Лоран Атал – аташе по въпросите на образователното сътрудничество във Френския институт. Първата медийна изява на шампионите бе в предаването „Фензона“ на БНТ веднага след официалната церемония.

В рамките на спортната си програма в дните на европейския шампионат, обществената телевизия представи всеки от треньорите, чиито възпитаници взеха участие в детската версия на футболното първенство. Турнирът за Купата на френския посланик бе част от програмата за популяризиране на най-престижното футболно събитие на Стария континент, което завършва утре (10-ти юли). Финалният мач и церемонията по закриването на UEFA EURO 2016 ще бъдат излъчвани пряко по БНТ1 и БНТ HD от 22:00 часа.

Роналдо: Това бе най-добрият сезон в кариерата ми

"Ясно е, че искам да остана, Реал е моят клуб"

Новият селекционер на Италия обеща вълнуващ футбол от "Скуадра Адзура"

"Щом не си водил някой от водещите пет отбора на Апенините, е почти невъзможно да спечелиш титла. Но аз имам други победи", каза Джанпиеро Вентура

Иван Вутов призова: Трябва да дадем гръб на Александър Димитров

"Имаме шансове срещу ХИК и трябва да се борим докрай без грам притеснение"