2. Евро 2016
  3. Белгия изхвърли Швеция и Златан от Евро 2016 след късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белгия изхвърли Швеция и Златан от Евро 2016 след късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Тре крунур" отпадна от турнира в последния мач на Ибрахимович с националната фланелка

Швеция отпадна безславно от Евро 2016 след минимална загуба от Белгия с 0:1 в последния мач от група „Е” на двата отбора. Победното попадение за белгийците бе дело на Раджа Наинголан в 84-ата минута на мача. Халфът с мощен шут от 20 метра не остави шанс на Исаксон, като при удара топката рикошира в тялото на шведски футболист, което допълнително обърка вратаря.

След тази победа Белгия събра актив от 6 точки и финишира втора. На 1/8 финалите тимът на Марк Вилмотс ще срещне Унгария.

В същото време Златан и Тре крунур стягат багажа и се прибират у дома, след като завършиха групата последни с актив от само една точка. Това бе и последният мач на Ибрахимович с националната фланелка. Треньорът Ерик Хамрен също напуска състава.

В другата среща от групата Ейре победи в края резервите на Италия и финишира на трето място с четири точки в актива си. С този резултат британците изхвърлиха Турция от турнира.

Двубоят започна с равностойна игра. И двата отбора стартираха предпазливо срещата, като в началните минути преобладаваше битката в средата на терена и единоборствата.

Първата опасност в мача бе създадена от белгийците. Еден Азар пусна хубав пас към Аксел Витсел , който стреля, но топката мина  над напречната греда.

В 4-ата минута шведите отговориха чрез Берг, който стреля отблизо, но Тибо Куртоа направи невероятно спасяване и опази вратата си.

В 7-ата минута Лукаку стреля, но топката профуча край левия страничен стълб на Исаксон.

В 27-ата минута Златан Ибрахимович отправи хубав удар, но топката излезе в аут, а и Куртоа бе покрил добре своя десен ъгъл и бе готов да избие.

В последната минута на първото полувреме Кевин де Брюин центрира в наказателното поле на Швеция, след което Томас Мюние стреля с глава, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Исаксон.

В 64-ата минута Ибрахимович вкара, но бе маркирана засада, която бе потвърдена от множеството добри повторения, които бяха излъчени от режисьорите на турнира.

В 66-ата минута Кевин де Брюин получи хубав пас и пое по отличен начин топката, след което последва страхотен удар, но Исаксон плонжира и спаси.

В 75-ата минута бе отменен нов гол. Този път Лукаку се озова в положение на засада и попадението му не бе признато.

Само минута след това Ибрахимович стреля опасно от фаул, но Куртоа се справи, макар и със сетни сили.

В 80-ата минута Лукаку финтира Гранквист, след което стреля, но над напречната греда и топката излезе в аут.

В 84-ата минута Раджа Наинголан вкара изключително красив гол, за да изведе Белгия напред в резултата. Попадението падна, след като халфът прониза с диагонален удар Исаксон.

Оттук до края нов гол не падна и така завърши мачът. В крайна сметка от група "Е" излизат отборите на Италия, Белгия и Ирландия.

В следващата фаза Италия ще срещне Испания в мега сблъсък, а Белгия ще мери сили с Унгария. Ейре пък ще играе срещу домакина Франция.

Роналдо: Това бе най-добрият сезон в кариерата ми

"Ясно е, че искам да остана, Реал е моят клуб"

Новият селекционер на Италия обеща вълнуващ футбол от "Скуадра Адзура"

"Щом не си водил някой от водещите пет отбора на Апенините, е почти невъзможно да спечелиш титла. Но аз имам други победи", каза Джанпиеро Вентура

Иван Вутов призова: Трябва да дадем гръб на Александър Димитров

"Имаме шансове срещу ХИК и трябва да се борим докрай без грам притеснение"