2. Евро 2016
  3. Бейл и Уелс спечелиха дербито на новаците срещу Словакия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бейл и Уелс спечелиха дербито на новаците срещу Словакия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уелс спечели първите си три точки на еврофинали с 2:1

Уелс спечели първия си мач на Евро 2016, след като надделя срещу Словакия с 2:1 на "Стад дьо Бордо". В герой за британците се превърна Робсън-Кану, който отбеляза победния гол в 81-та минута на двубоя.

Преди това Андрей Дуда беше върнат равенството, след като Гарет Бейл бе дал аванс на Уелс още в 10-та минута.

Мачът започна на високи обороти, като играчите на Уелс се хвърляха по-здраво в единоборствата и прилагаха преса, от която словаците трудно излизаха. Първото чисто положение обаче се откри пред Словакия, но Марек Хамшик не успя да завърши точно прекрасен индивидуален пробив.

В 9-та минута Свейн Одвар Моен отсъди пряк свободен удар за червените, който Гарет Бейл реализира по прекрасен начин и откри резултата.

До края на полувремето двата отбора не създадоха много опасни положения и се оттеглиха при резултат 1:0.

Втората част започна по-добре за Словакия, които видно търсеха по-настойчиво път към вратата на съперника. В 59-та минута Андрей Дуда влезе като смяна и само две минути по-късно отбеляза изравнителен гол за своя тим, след като получи топката в наказателното поле и с точен удар прати кълбото в мрежата на Уелс.

След гола си, Словакия пое инциативата и създаде още няколко възможности, но Куцка и Роберт Мак не се възползваха от тях.

Така в 81-та минута, отново резерва - Хал Робсън-Кану получи топката от Арън Рамзи в наказателното поле след добра игра на халфа на Арсенал и с лек, но точен удар отбеляза победния гол за своите.

В оставащите минути словаците се втурнаха да изравняват, като в 86-та минута бяха изключително близо, след като Адан Немец нацели гредата.

Така Уелс потегли с победа в група В и то първа в тяхната история на еврофинали.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Роналдо: Това бе най-добрият сезон в кариерата ми

"Ясно е, че искам да остана, Реал е моят клуб"

Новият селекционер на Италия обеща вълнуващ футбол от "Скуадра Адзура"

"Щом не си водил някой от водещите пет отбора на Апенините, е почти невъзможно да спечелиш титла. Но аз имам други победи", каза Джанпиеро Вентура

Иван Вутов призова: Трябва да дадем гръб на Александър Димитров

"Имаме шансове срещу ХИК и трябва да се борим докрай без грам притеснение"