2. Евро 2016
  3. Исландия и Унгария не се биха в здрава битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Исландия и Унгария не се биха в здрава битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Късен автогол на островитяните донесе ценна точка на "маджарите"

Исландия и Унгария завършиха 1:1 в оспорван мач от група "F" на Евро 2016.  Островитяните могат да съжаляват повече за равенството, тъй като макар и да владееха по-рядко топката, то създадоха повече опасни ситуации и допуснаха късен изравнителен гол.

Попаденията в срещата отбелязаха Гилфи Сигурдсон от дузпа през първата част и автогол на Биркир Севарсон, който засече във вратата си топката при прострелно центриране на Николич и с това позволи на Унгария да стигне до ценна точка.

И в този двубой от турнира не се мина без бомбички и факли, но организаторите успяха да овладеят ситуацията навреме и не се допуснаха по-сериозни инциденти.

Двата отбора влязоха в срещата на „Стад Велодром” предпазливо, като унгарците задържаха повече топката, а исландците разчитаха предимно на възможности за контра атаки.

В 10-та минута Йон Дади Бьодварсон се извиси и стреля опасно с глава, но топката премина над напречната греда.

В 34-та минута Унгария можеше да открие чрез Клайнхайслер, който отправи хубав диагонален удар, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Ханес Халдорсон.

Само четири минути по-късно опитният вратар на маджарите Габор Кирай сбърка фатално, тъй като изпусна да улови уверено топката при едно центриране в следствие на което я изпусна, а след това извърши нарушени срещу Анор Гунарсон и съдията Сергей Карасев отсъди дузпа.
В 39-ата минута зад топката при единадесет метровия наказателен удар застана Гилфи Сигурдсон, който прати уверено топката в мрежата, за да даде аванс на своя отбор.

С този гол се изчерпа и всичко по интересно до края на първото полувреме.
В началото на втората част Унгария опита да наложи по сериозен натиск, но Исландия се бранеше добре и не допускаше по-сериозни набези на противника към своята врата.

В 67-ата минута Джуджак стреля мощно от свободен удар, но Халдорсон се справи и улови.

Натискът на "маджарите" ставаше все по сериозен и в 91-та минута Исландия се пречупи след отсро центриране на Николич Биркир Севарсон си отбеляза нелеп автогол.

В последната минута на срещата островитяните бяха близо го гола, след като символичните домакини стигнаха до пряк свободен удар. Топката бе поставена на границата на наказателното поле фронтално на вратата, Сигурдсон стреля в стената, след което Гудьонсен пробва удар, но се получи рикошет и топката премина встрани от вратата на Кирай.

Това бе последната възможност в срещата, която завърши наравно 1:1.

Роналдо: Това бе най-добрият сезон в кариерата ми

"Ясно е, че искам да остана, Реал е моят клуб"

Новият селекционер на Италия обеща вълнуващ футбол от "Скуадра Адзура"

"Щом не си водил някой от водещите пет отбора на Апенините, е почти невъзможно да спечелиш титла. Но аз имам други победи", каза Джанпиеро Вентура

Иван Вутов призова: Трябва да дадем гръб на Александър Димитров

"Имаме шансове срещу ХИК и трябва да се борим докрай без грам притеснение"