2. Евро 2016
  3. Словакия засили Русия към вкъщи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Словакия засили Русия към вкъщи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хамшик с победен гол-бижу

Словакия взе много ценна победа с 2:1 срещу Русия в първи мач от втория кръг на група B на Евро 2016 и така отвори вратите към елиминационната фаза във Франция.

В герои за словаците се превърнаха Владимир Вайс и Марек Хамшик, а почетното попадение за "сборная" бе дело на резервата Глушаков.

В първите минути на двубоя Русия показа по-добра игра, като Дзюба и компания създаваха напрежение пред Козак. Постепенно след това Словакия успя да изравни силите и в 10-та минута Хамшик бе намерен в лявата част на наказателното поле на руснаците, като прати мощно воле, минало не толкова далеч от целта.

След това в рамките на десет минути последователно Смолов, Дзюба и пак Смолов пратиха удари към вратата, но до гол така и не се стигна.

В 32-та минута словаците подхванаха поредна атака, Хамшик се върна по-назад, за да изнесе топката и оставен необезпокояван, прати страхотен дълъг пас към набралия скорост Вайс, който излезе зад гърба на Березуцки. След това направи едно залъгващо движение, елиминирайки и Игнашевич. След това, останал сам срещу Акинфеев, прати кълбото в далечния ъгъл за 1:0.

В самия край на първото полувреме словаците спечелиха корнер, който Вайс изпълни бързо към Хамшик. Халфът на Наполи финтира руски бранител на границата на наказателното поле и прати мощен удар към вратата. Топката разтресе далечната греда и влетя в мрежата на руснаците - 2:0 за Словакия.

На почивката Леонид Слуцки пусна в игра Мамаев и Глушаков, надявайки се да обърне срещата. В 54-та минута Роберт Мак прати добър удар към вратата на „сборная“, но Акинфеев се намеси добре. В следващите десет минути Шатов и Глушаков пробваха късмета си, но не успяха да отбележат.

Все пак, руснаците отбелязаха почетен гол чрез Денис Глушаков. Той отбеляза в 80-та минута, след като съотборниците му направиха страхотна бърза комбинация в наказателното поле на словаците и той бе намерен с висока топка, която прати с глава във вратата на Козак.

В оставащите минути Русия прати словаците в дълбока защита и на два пъти беше близо до частичния обрат, но отново Глушаков не бе точен от дъгата на наказателното.

Така ситуацията в групата се завърза, след като два отбора са с по три точки (Уелс и Словакия), а другите два са с по една (Англия и Русия). Мачът между Уелс и Англия е утре и от неговия изход ще зависи дали Русия ще запази теоретични шансове за класиране напред.

Руснаците затвърдиха и една своя отрицателна черта, след като за десети пореден мач на европейско първенство не успяха да спечелят мач, в който първи са допуснали гол.

Роналдо: Това бе най-добрият сезон в кариерата ми

"Ясно е, че искам да остана, Реал е моят клуб"

Новият селекционер на Италия обеща вълнуващ футбол от "Скуадра Адзура"

"Щом не си водил някой от водещите пет отбора на Апенините, е почти невъзможно да спечелиш титла. Но аз имам други победи", каза Джанпиеро Вентура

Иван Вутов призова: Трябва да дадем гръб на Александър Димитров

"Имаме шансове срещу ХИК и трябва да се борим докрай без грам притеснение"