2. Евро 2016
  3. В един луд, луд мач Хърватска матира "Ла Роха" с последния ход (ВИДЕО+СНИМКИ)

В един луд, луд мач Хърватска матира "Ла Роха" с последния ход (ВИДЕО+СНИМКИ)

В може би най-добрия мач досега на Евро 2016, шахматистите показаха как се бие Испания

Испания и Хърватска предложиха на зрителите страхотно футболно шоу на "Стад дьо Бордо", в което по-добрия тим бе този на "шахматистите". Тази страхотна прожекция стана пред очите и на президента на БФС Борислав Михайлов, който бе на ложите в Бордо.

Мачът завърши 2:1 , като Алваро Мората даде аванс на европейските шампиони в 7-та минута, но в самия край на първата част Калинич върна равенството. В самия край в 87-та минута Перишич прати хърватите в делириум след като донесе трите точки и първото място в група D.

Първите минути на мача показаха, че хърватите въобще не са притеснени от именития си съперник и атакуваха смело.

В 7-та минута, в типичния си стил, Испания откри резултата. Давид Силва успя да пусне страхотен извеждащ пас зад гърба на защитата към Фабрегас. Халфът на Челси центрира към Мората, а той от метър на празна врата просто чукна топката.

Едва минута по-късно Силва отново показа страхотна игра, центрира остро към Нолито, но играчът на Севиля не успя да вкара от движение.

Хърватия не наведе глава и в 12-та минута Калинич стреля мощно извън наказателното поле, но Де Хеа успя да избие в корнер.

Минута по-късно шахматистите бяха на сантиметри от гола, след като Де Хеа беше пресиран от Калинич и не успя да изчисти добре, топката стигна до Ракитич. Той се опита да прехвърли вратаря на Юнайтед, но парабулата на топката срещна напречната, а след това и страничната греда за ужас на хърватите.

В следващите минути Нолито и Рамос имаха възмжоност да отбележат, но ударите им минаха покрай вратата.

В 44-та минута Мората бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да овладее добре топката, пропилявайки златен шанс за „Ла Роха“.

В самия край на полувремето, шахматистите поставиха защитата на испанците в мат, след като Перишич преодоля Хуанфран и центрира към Калинич, а той с техничен удар с пета от въздуха, направи Де Хеа безпомощен.

Голът на Хърватия беше пъреият, който Испания получава за 735 минути. Последният, който беше пронизал испанската мишена беше Тото Ди Натале в първия мач за „Ла Роха“ и Италия на Евро 2012.

Испания откри втората част с удар на Хуанфран, който мина високо над вратата. След това хърватите продължиха доброто си противопоставяне на европейския шампион. В 57-там минута Сърна центрира в наказателното поле, Де Хеа не се намеси добре и последователно Редвай и Пяца пробваха да пратят топката в опразнената врата, но без успех.

В 63-та минута отново Пяца успя да финтира двама футболисти на Испания в наказателното им поле и Рамос го повали, но Кайперс остана безмълвен въпреки бурната реакция на хърватите.

Испания отговори подобаващо, след като Рамос отправи добър удар към вратата на съперника след корнер, но топката премина на половин метър от дясната греда.

Шест минути по-късно, вместо хърватите, „Ла Роха“ спечели дузпа. Давид Силва беше свален в наказателното поле от Йедвай и съдията посочи бялата точка, което беше посрещнато бясно най-вече от Дарио Сърна.

Рамос застана зад топката и макар да прати силен шут към вратата, Субашич успя да избие кълбото, връщайки усмивките по лицата на хърватите. Повторенията обаче показаха, че стражът на шахматистите бе излязъл поне на метър пред голлинията и ако Кайперс бе по-строг, трябваше да назаначи ново изпълнение на удара.

В 87-та минута светкавична контраатака на хърватите завърши със златното попадение за победата. Калинич успя да изведе Перишич на скорост и футболистът на Интер простреля Де Хеа в близкия ъгъл.

Последния съдийски сигнал прати хърватите на челно място в група D, като по този начин те ще пропуснат Франция, Англия, Германия и ако спечелят групата си - Италия. Ако пък "адзурите" станат първи в група E, то на 1/8 финалите те ще се изправят срещу момчетата на Висенте дел Боске, които останаха втори.

Роналдо: Това бе най-добрият сезон в кариерата ми

"Ясно е, че искам да остана, Реал е моят клуб"

Новият селекционер на Италия обеща вълнуващ футбол от "Скуадра Адзура"

"Щом не си водил някой от водещите пет отбора на Апенините, е почти невъзможно да спечелиш титла. Но аз имам други победи", каза Джанпиеро Вентура

Иван Вутов призова: Трябва да дадем гръб на Александър Димитров

"Имаме шансове срещу ХИК и трябва да се борим докрай без грам притеснение"