2. Евро 2024
  3. Англия иска да продължи традицията срещу „кръстоносците“

Англия иска да продължи традицията срещу „кръстоносците“

Капитанът Джака на линия за Швейцария

Англия и Швейцария откриват съботната програма на Европейското първенство по футбол.

Четвъртфиналният сблъсък в Дюселдорф стартира в 19:00 часа българско време, а преди него двата отбора имат общо 17 срещи помежду си.

В тях британците загубиха само веднъж, като стигнаха до 11 успеха и 5 равенства. Ако успеят да продължат добрата традиция и да продължат напред, то те ще се изправят срещу победителя от Нидерландия – Турция в спор за място на финала.

Възпитаниците на постоянно критикувания Гарет Саутгейт бяха на секунди от сензационно отпадане в предния кръг, но Джуд Белингам ги спаси с шедьовър в 95-ата минута и впоследствие отстраниха Словакия с гол в продълженията на Хари Кейн.

Те ще искат да се докажат, защото така и не убедиха дотук с представянето си, а разполагат с много класа в състава си. Според букмейкъра 8888.bg шансовете за техен успех в събота са 42,7%, за равенство - 32,5%, а за швейцарска победа - 25,1%.

„Кръстоносците“ са на другия полюс, защото отстраниха шампиона Италия в осминафиналите, а преди това направиха реми 1:1 с домакина Германия в групите.

Те получиха и добра новина в навечерието на сблъсъка, защото капитанът им Гранит Джака е възстановен от контузията си и ще може да започне от първата минута. Швейцария е в серия от 8 мача без загуба като 4 от последните 5 завършиха с „гол/гол“. Възможността и двата отбора да отбележат попадения в събота е 46,7%, смятат от 8888.bg.

Разбира се, щом стане въпрос за попадения с участие на Англия неизменно първото име, за което се сещат феновете от този отбор, е голмайсторът Хари Кейн. Топреализаторът на Байерн (Мюнхен) отново е фаворит да се разпише като шансовете му да открие резултата са 20%, а да се разпише по всяко време - 36,9%, изчисляват от 8888.bg.