2. Евро 2024
  3. Испания остана без четирима за 1/2-финала

Испания остана без четирима за 1/2-финала

"Ла Фурия" ще трябва да бъде пременена за следващия мач

Мачът срещу Германия на четвъртфиналите завърши с прекомерна радост от страна на Испания. Голът на Мерино класира тима на Луис де ла Фуенте в следващия кръг и оставя Испания само на два мача от спечелването на четвъртото европейско първенство.

Националният отбор на Испания победи драматично Германия с 2:1, за да се класира на 1/2-финал на Европейското обаче загуби няколко ключови играчи за следващия си двубой.

Дани Карвахал бе изгонен в добавеното време на продълженията, Робин Льо Норман получи жълт картон още в 29-ата минута, а Алваро Мората бе декориран на пейката. Педри пък бе контузен от Тони Кроос и по всяка вероятност Европейското първенство за него приключи дори Испания да успее да стигне до финал.

В битка за място на финала момчетата на Луис де ла Фуенте ще си изправят срещу Франция.

Според букмейкъра 8888.bg вероятността за победа на Испания е 36,4 процента. Шансовете за равенство в редовното време или победа на "петлите" са по 34,5%.