2. Евро 2024
  3. Испания с леко предимство срещу Франция

Испания с леко предимство срещу Франция

Мбапе е с едни гърди напред спрямо Мората

Испания и Франция ще определят във вторник първия финалист на Европейското първенство по футбол.

В последните 5 срещи помежду си двата отбора си размениха по 2 победи и фиксираха 1 реми, така че иберийците запазиха предимството си в общия баланс до момента – 16 успеха, 7 равенства и 13 поражения.

Сега „Ла Фурия“ отново е фаворит и то не е само заради историческия си превес, а и заради силното представяне на финалите в Германия до момента.

В предишния кръг Испания отстрани домакините след продължения и гол в 119-ата минута, след като преди това записа 4 победи в 4 мача на Евро 2024.

Така тимът бе в серия от 6 триумфа, а шансовете за евентуален нов такъв във вторник вечер са 36,2%, според букмейкъра 8888.bg. Тези за равенство са оценени с 33,1%, а за победа на Франция - 30,9%.

„Пелите“ отстраниха с дузпи Португалия в четвъртфиналите, след като фиксираха 0:0 в редовното време и така отчетоха 3 ремита в 5-те си срещи от Евро 2024.

Всяка една от тях завърши с „под 2,5 гола“, а шансът това да се случи отново е 65,8%, изчисляват от 8888.bg. Докато възможността да бъде премината границата от „над 2,5 гола“ е 39,4%.

В последния мач френският капитан Килиан Мбапе бе изваден в 105-ата минута, но въпреки това отборът му спечели и той ще е на линия за мегасблъсъка. Именно Мбапе е и фаворит за голмайстор в полуфинала.

Според 8888.bg шансът той да открие резултата е 17,4%, а да се разпише по всяко време - 32,3%. От испанците най-вероятно да вкара е нападателят Алваро Мората - 27,3% по всяко време и 15% да реализира без значение кое попадение поред в Берлин.