2. Евро 2024
  3. Каръкът за Дания: Нагелсман призна, че съдията е сгрешил

Каръкът за Дания: Нагелсман призна, че съдията е сгрешил

Вижте какво каза Йоахим Андерсен

Йоахим Андерсен бе играчът с най-лош късмет по време на 1/8-финала на Евро 2024 между Германия и Дания, спечелен от домакина на първенството с 2:0.

Футболистът на Кристъл Палас вкара гол в 48-ата минута, но попадението му не бе зачетено заради засада.

При ответната атака Андерсен игра с ръка при центриране на Давид Раум в наказателното поле и след преразглеждане с ВАР съдията Майкъл Оливър отсъди дузпи, след която Кай Хаверц вкара за 1:0 в полза на Германия.След мача Андерсен разкри какво му е казал селекционерът на Германия Юлиан Нагелсман за двете ситуации в началото на втората част: „Той ми каза, че за него това не е дузпа и след това искаше да ми каже, че голът трябваше да бъде оставен“.

Попитан за това, дали Нагелсман му е казал и нещо друго, датският защитник отвърна „Да, той също ми каза, че реферът е сгрешил“.