2. Евро 2024
  3. Мусиала и Гюндоган изстреляха Германия към 1/8-финалите (ВИДЕО)

Мусиала и Гюндоган изстреляха Германия към 1/8-финалите (ВИДЕО)

Унгария с втора загуба в група "А", шансовете за елиминациите се изпаряват

Германия постигна втори успех на Евро 2024, побеждавайки Унгария с 2:0 на "Мерцедес-Бенц Арена" в Щутгарт. Така Бундестима може да се смята за първия сигурен 1/8-финалист в турнира, докато "маджарите" могат да се надяват на победа срещу Шотландия в последния кръг и това да им даде шанс да намерят място в елиминациите.

Изненадващо, още в първата минута Унгария можеше да открие резултата. Топката достигна до Роланд Салай, който изпревари Йозуа Кимих. Офанзивният футболист стреля, но Мануел Нойер бързо скъси ъгъла и спаси.

Германия отговори с удар на Кай Хаверц от границата на наказателното поле. Изпълнението на играча на Арсенал не затрудни Петер Гулачи.Активното началото на двубоя продължи и пет минути по-късно Хаверц бе близо до попадение. Гулачи успя да избие в корнер. От него последва нова опасност, като в последния момент на пътя на изстрела на Роберт Андрих от воле застана Бола.

В 22-ата минута Германия откри резултата след спорен гол на Джамал Мусиала. Топката достигна до футболиста на Байерн Мюнхен в наказателното поле и той я прати в мрежата. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за нарушение на Илкай Гюндоган срещу Вили Орбан точно преди да падне голът.

Четири минути след това Унгария можеше да изравни. Доминик Собослай изпълни пряк свободен удар, Нойер спаси, но кълбото стигна до Андрас Шефер, който не успя да прати топката в опразнената врата.

В 28-ата минута "маджарите" организираха още една отлична атака. Капитанът Собослай стреля с левия крак. Ударът му бе блокиран. Една минута преди края на първото полувреме Джамал Мусиала можеше да отбележи втория си гол в мача. Ударът му обаче премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Във втората минута на добавеното време на първата част Роланд Салай прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 62-ата минута Джамал Мусиала отправи изстрел от границата на наказателното поле. Изпълнението му премина над напречната греда.

Пет минути по-късно Германия отбеляза втори гол. Бундестима организира хубава постепенна атака. Топката стигна до Максимилиан Мителщет, който по земя намери Гюндоган в пеналтерията. Той с едно докосване преодоля Гулачи.

Германия - Унгария 2:0

1:0 Мусиала 22
2:0 Гюндоган 67

Стартови състави:

Германия: 1. Мануел Нойер – 6. Йозуа Кимих, 2. Антонио Рюдигер, 4. Йонатан Та, 18. Максимилиан Мителщет – 23. Роберт Андрих, 8. Тони Кроос – 10. Джамал Мусиала, 21. Илкай Гюндоган (К), 17. Флориан Вирц – 7. Кай Хаверц

Унгария: 1. Петер Гулачи – 6. Вили Орбан, 24. Мартон Дардай, 5. Атила Фиола - 14. Бендегуж Бола, 8. Адам Наги, 13. Андрас Шафер, 11. Милош Керкез – 20. Роланд Салай, 10. Доминик Собослай (К) – 19. Барнабас Варга