3. 1:1 в дербито на Рим след два гола, две дузпи и червен картон (ВИДЕО+СНИМКИ)

1:1 в дербито на Рим след два гола, две дузпи и червен картон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ернанес от ада до рая, вкара удивителен гол, после изпусна дузпа и направи още една за изравнителния гол на Тоти

Рома и Лацио направиха 1:1 в голямото римско дерби на „Олимпико” в мач с два гола, две дузпи и червен картон. Ернанес измина пътя от рая до ада, като изведе Лацио напред със страхотен гол в 16-ата минута, изпусна дузпа в началото на втората част и малко по-късно направи дузпата, от която Франческо Тоти изравни. Джузеп еБиава бе изгонен в 69-ата минута и в последните минути лацио се окопа пред своята врата, но удържа точката в последната среща от 31-ия кръг на Серия.

Клозе започна за първи път като титуляр след тежката контузия. Едерсон обаче беше с травма и Ледесма зае мястото му.

Тоти и Ламела бяха нападателното дуо на Рома. Освалдо бе наказан, а Маркиньо започна като ляв бек заради контузията на Балдзарети.

И двата тима търсеха три точки, които да им дадат по-добри шансове в битката за участие в евротурнирите догодина. Една победа на „вълците” ги изравняваше с техния съперник по точки, но това не се случи.

В първите минути си личеше нервността на двата тима. На няколко пъти играчите правеха остри влизания, а Ламела стреля слабо при първия шанс в мача.

Кандрева накара Стекеленбург да спасява в 11-ата минута, а 5 по-късно Лацио поведе на „Олимпико” с невероятно хубав гол.

Лацио направи контра след корнер за Рома, Лулич пусна за Ернанес, бразилецът овладя и със страхотен шут от 25 метра по диагонала в горния ляв ъгъл препарира Стекеленбург за 0:1 след 16 минути.

Лацио по-често владееше топката, а Лулич и Кандрева носеха най-голяма заплаха заради скоростта си. Лулич бе близо до втори гол, но на близката греда холандският страж спаси удара му.

Тоти не бе точен с удар отдалеч и Рома се оттегли на почивка с гол пасив.

През втората част се разигра римска драма.

Сенад Лулич проби отляво и центрира веднага след подновяването на играта, топката се отклони в Торосидис и удари ръката на Маркиньос. Съдията Мацолени отсъди дузпа, но героят от първата част Ернанес пропусна от бялата точка, като стреля много неточно покрай дясната греда.

Пропускът даде импулс на „вълците”. Мачът се превърна в кошмар за Ернанес в 56-ата минута. Бразилецът спъна Пянич в наказателното и Рома на свой ред получи дузпа.

От дузпата Франческо Тоти прати безпогрешно в долния ляв ъгъл и направи 1:1 след 57 минути. Това бе 9-и гол за Принца на Рим в столичното дерби, което го изравни по голове с Марко Делвекио и Дино да Коста.

Кана свали един пас за Лулич пред пеналта, но ударът на босненеца мина на сантиметри до целта.

Маркети сам задържа ремито с две страхотни намеси в 65-ата минута. Той първо спаси бомба на Тоти от фаул, а после изби добавката на Флоренци.

Джузепе Биава остави Лацио с 10 души повече от 20 минути преди края. Само за 6 минути бранителят си изкара два жълти картона и след груба намеса срещу Маркиньо в 69-ата съдията го прати по-рано под душовете.

Рома натисна, но 10 минути преди края Ерик Ламела направи пропуска на сезона. Тоти центрира отлично от корнер, Маркети увисна и Ламела трябваше само с глава да прати в празната мрежа от няколко метра, но по някакъв начин аржентинецът успя да прати над целта.

После Пянич чукна за Тоти от пряк свободен удар и ниският удар на №10 бе умело уловен от Маркети.

На 36 години Тоти играеше своето 29-о дерби на Рим, но това не му пречеше да бъде отново  катализатор за всичко най-хубаво в редиците на „вълците”. Усилията му обаче не стигнаха за победа и „орлите” удържаха точката.

Рома остава на седмо място с 48 точки, Лацио има 51 на пета позиция.

Рома - Лацио 1:1
0:1 Ернанес '16
1:1 Тоти '57 (дузпа)
Червен картон: Биава '69 (Лацио)

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)