3. 10 от Байерн разнищиха Кьолн с 3:0

10 от Байерн разнищиха Кьолн с 3:0

Рибери бе изгонен в 33-ата минута, но Гомес, Алаба и Кроос разбиха Кьолн

Байерн Мюнхен разби Кьолн с 3:0 в мач от  17-ия кръг на Първа Бундеслига, въпреки че игра цял час с човек по-малко след червения картон на Франк Рибери в 33-ата минута на мача. Трите гола за баварците паднаха през втората част, а автори на попаденията бяха Марио Гомес, Давид Алаба и Тони Кроос.

Първото полувреме премина под диктовката на Байерн, но гол във вратата на гостите така и не падна. Франк Рибери беше най-активен в атаката на Байерн в първите минути, но първо вратарят Рензинг, а после Жеромел блокираха ударите на французина.

В 33-ата минута обаче Франк Рибери направи огромна глупост като си изкара два жълти картона само за няколко секунди. Първо
Рибери се спречка със Серено и двамата получиха жълти картони, а само секунди по-късно Рибери хвана за гушата своя съперник и получи втори жълт картон и напусна терена.

Въпреки численото си превъзходство Кьолн остана плътно прибран в защита и плати скъпо за това през втората част.

Байерн наниза цели три гола в мрежата на Кьолн и показа, че и с 10 души може да победи.

В 48-ата минута Жеромел сбърка, Тимосчук отне и подаде към Мюлер, Джемал го задържа, но той продължи и центрира към Гомес, който на празна врата направи 1:0.

Яяло изпусна да изравни в 61-ата минута, но Давид Алаба покачи на 2:0 в 63-ата минута. При един корнер топката мина през петима и достигна до Давид Алаба, който овладя на гърди не сгреши за 2:0.

Две минути преди края Ивица Олиц падна на границата на наказателното поле, но играта продължи, Алаба намери Тони Кроос и той разстреля Рензинг за 3:0.

Така Байерн е начело с 37 точки, а Кьолн е 10-ти с 21.
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1