3. 10 от Фиорентина хиксираха Милан от 0:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

10 от Фиорентина хиксираха Милан от 0:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Виолетовите" играха с човек по-малко през втората част, но въпреки това успяха да превъзмогнат два гола пасив.

С две дузпи през второто полувреме 10 от Фиорентина измъкнаха равенство 2:2 срещу Милан в среща от 31-ия кръг на италианската Серия "А". На своя "Артемио Франки" "виолетовите" играха с човек по-малко през втората част, но въпреки това успяха да превъзмогнат два гола пасив.

Гостите успяха да открият резултата още в 14-ата минута, когато бившият халф на „виолетовите” Рикардо Монтоливо открадна топката от Давид Писаро и я мушна в ъгъла на Емилиано Вивиано.

„Росонерите" наложиха превес, като Съли Мунтари, Стефан Ел Шаарауи и Марио Балотели пропуснаха да удвоят.

От състава на Фиорентина пък Йоветич и Паскуал се озоваха в най-добра позиция до почивката.

В 39-ата минута ситуацията на домакините се усложни, тъй като за директен червен картон от игра бе изгонен Ненад Томович. Той действа непозволено срещу Ел Шаарави, като изглеждаше, че го е ударил с лакът.

Милан стигна до второ попадение в 62-ата минута, когато авторът на първия гол Монтоливо подаде към Матю Фламини, а последният от своя страна реализира отблизо за 2:0.

След това обаче "росонерите" претърпяха истински шок, тъй като "виолетовите" успяха да изравнят чрез две дузпи. Адам Ляич, който бе фаулиран, и Давид Писаро за препъване срещу Хуан Куадрадо се разписаха съответно в 66-ата и 73-ата минути.

Голямата новина преди първия съдийски сигнал беше изборът Стеван Йоветич да бъде титуляр. Очакваше се, че черногорецът ще отсъства две седмици поради разтежение. Но решението да се форсира завръщането му докара принудителна смяна преди почивката.

Така в класирането Милан е трети с 58 точки, а Фиорентина - четвърти с 52. Лидер е Ювентус със 71 точки.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи