3. 10 от Милан удържаха точката срещу Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

10 от Милан удържаха точката срещу Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите” записаха ново равенство след 1:1 на „Сан Сиро”

Милан направи нова грешна стъпка в борбата си за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. „Росонерите” едва удържаха точката при домакинството си на Торино, като в двубой от 18-ия кръг на Серия „А” двата отбора завършиха при резултат 1:1.

Пипо Индзаги бе оставил на пейката новото попълнение Алесио Черчи и Стефан Ел Шаарауи, а Милан игра с човек по-малко повече от едно полувреме, след като в края на първата част Де Шилио бе изгонен за втори жълт картон.

Двубоят започна прекрасно за Милан, като още във втората минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Жереми Менес бе задържан от Глик и съдията посочи бялата точка. Самият Менес застана зад топката и със силен удар прати топката в средата на вратата под горната греда.

Точно както преди четири дни при загубата от Сасуоло обаче, Милан остави инициативата на противника си, след като поведе в резултата. Гостите от Торино господстваха на терена в продължение на оставащите минути от двубоя. Само добрите намеси на Диего Лопес обаче предотвратиха половин дузина голове.

В добавеното време на първата част Матия Де Шилио направи необмислената постъпка да задържи Дармиан, въпреки че вече имаше жълт картон. Съдията нямаше друг избор и му показа втори жълт, респективно - червен картон.

„Биковете” все пак стигнаха до изравнително попадение в 81-вата минута. Капитанът Глик се реваншира за направената дузпа и донесе поне точка на Торино, засичайки с глава центриране от корнер.

Благодарение на равенството, Милан има 26 точки и се изкачва една позиция нагоре, измествайки Палермо, който обаче е с мач по-малко. Торино също скача с позиция нагоре, като вече има 19 точки и е 13-и.