3. 10 от ПСЖ триумфираха с трета поредна Купа на Лигата (ВИДЕО)

10 от ПСЖ триумфираха с трета поредна Купа на Лигата (ВИДЕО)

Ди Мария се превърна в герой срещу Лил четири минути след изгонването на Пасторе

ПСЖ спечели Купата на Лигата във Франция за трета поредна година след 2:1 над Лил във финала на „Стад дьо Франс”.

„Кучетата” бяха на път да обърнат развоя на мача, когато халфът на парижани Адриен Рабио беше изгонен при 1:1, но Анхел ди Мария отбеляза победния гол, за да донесе шестия подобен трофей във витрината на ПСЖ, който има най-много в турнира.

Ди Мария пропусна ранна възможност за лидерите в Лига 1, но те откриха пет минути преди почивката, когато силен удар Хавиер Пасторе рикошира и влезе във вратата.

Вратарят на Лил Винсент Ениеама беше сигурен, че Левин Курзава се е намирал в засада, но реферите признаха попадението.

Лил изравни малко след почивката чрез Джибрил Сидибе, чийто шут от свободен удар проби стената и се заби в долния ъгъл.

20 минути преди края надеждите на Лил за обрат се увеличиха, когато Рабио получи втори жълт картон.

Лоша игра с глава на бранител на Лил обаче позволи на Ди Мария да излезе сам срещу вратаря, който го пресрещна на 35 метра от своята врата. Аржентинецът технично пусна топката покрай Еньеама и съответно в мрежата.