3. 10 от Реал изкопчиха точката от Барселона в мач с две дузпи и червен картон (видео)

Меси счупи рекорда на Феномена от най-много голове в един сезон

Шампионът Барселона пропусна златен шанс да си осигури титлата в Ла Лига, след като завърши наравно 1:1 с кръвния враг Реал (Мадрид). Мачът на „Сантяго Бернабеу” бе изпълнен с много нерви, две дузпи, червен картон и над половин дузина жълти.

Домакините завършиха мача с 10 човека, след като Раул Албиол получи директен червен картон в 52-ата минута за фаул като последен в отбрана срещу Давид Вия. Мегазвездата на „блаугранас” – Лионел Меси, пък счупи поредния рекорд, след като вкара от дузпа и по този начин стигна до 48 гола във всички състезания за сезона. Досегашният рекорд пък принадлежеше на Феномена Роналдо, който в единствения си сезон на „Камп Ноу” намери 47 пъти противниковата мрежа.

Двубоят започна с типичното за Барса владеене на топката, но първият точен удар в мача бе дело на Роналдо, който обаче бе спасен от Валдес. Последва хубаво спасяване на Касияс след изстрел на Меси, а няколко минути по-късно стражът на каталунците пък трябваше да се намесва след удар на Бензема.

С напредване на времето темпото се засилваше и двата тима набързо си размениха по няколко удара към противниковата врата. Първо Валдес се намеси страхотно след изстрел на Марсело, а впоследствие Касияс трябваше да отразява изстрели на Вия и Меси.

До голове през първата част обаче не се стигна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна по-добре за „кралете”, които можеха да открият резултата, но ударът на Кристиано Роналдо срещна гредата.

Така се стигна до 53-ата минута, когато Раул Албиол събори Давид Вия в наказателното си поле като последен в отбрана, за което реферът отсъди дузпа и показа директен червен картон на защитника. Зад топката застана Лионел Меси, който бе безпогрешен и вкара своя 48-и гол за сезона във всички турнири и 30-и в Примера.

По този начин аржентинецът подобри рекорда на Феномена Роналдо от най-много попадения в една кампания с фланелката на каталунците, след като бразилецът бе намерил противниковата мрежа 47 пъти през сезон 1996-1997.

След гола „блаугранас” продължиха да владеят инициативата, а Жозе Моуриньо направи някои промени в състава си. В 62-ата минута все пак шампионите можеха да удвоят преднината си, след като Педро намери Шави на изгодна позиция, но изстрелът на Ернандес кацна върху напречната греда на Касияс.

В последните 10 минути гостите намалиха оборотите, което даде възможност на „кралския клуб” да се изнесе в по-предни позиции и да застраши Валдес. Така дойде 82-ата минута, когато Марсело бе изведен в наказателното поле, където бе спънат от Даниел Алвеш и съдията Мунис Фернандес посочи бялата точка. Кристиано Роналдо пък бе безупречен от наказателния удар, възстановявайки статуквото – 1:1.

Екстазът, обхванал „Сантяго Бернабеу”, даде нови сили на „кралете” и в 90-ата минута те можеха да стигнат до сензационен обрат с 10 човека, ала ударът на Кедира от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на Валдес.

До края на двубоя обаче резултатът се запази непроменен и така Реал и Барса си разделиха по точка, след която каталунците остават лидери с 85 точки, на 8 пред „белия балет”.

Реал (Мадрид) – Барселона 1:1

0:1 Меси 53’ д
1:1 Роналдо 82’ д

Състави:

Реал: Касияс, Рамос, Албиол, Карвальо, Марсело, Кедира, Пепе, Алонсо (Адебайор 66’), Ди Мария (Арбелоа 67’), Бензема (Йозил 57’), Роналдо

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол (Кейта 58’), Адриано (Максуел 80’), Иниеста, Бускетс, Шави, Меси, Вия, Педро (Афелай 67’)

Жълти картони: Марсело, Арбелоа (Реал); Валдес, Алвеш, Пике, Адриано, Шави (Барселона)

Червени картони: Албиол